Europos plėtra: vakarų ir rytų istorinė-kultūrinė ir geopolitinė sąveika


Įvadas. Europa. heleninė civilizacija. Senovės Graikija. Senovės Roma. Viduramžiai. Bizantija. Krikščionybės plitimas ir krikščionių bažnyčios skilimas. Naujieji amžiai. Absoliutizmas. Rusija. Prancūzijos revoliucija. Napoleono karai. Pirmasis pasaulinis karas. Naujausieji laikai. Antrasis pasaulinis karas. Šaltasis karas ir komunizmo žlugimas. Vakarų ir Rytų Europa dabar. Išvados. Literatūra.

Temos problema: Nors Vakarų ir Rytų Europą vienija ilga bendra istorija, tačiau vieningos Europos idėją sunku paversti tikrove. Vakarų ir Rytų Europos valstybių interesai yra gana skirtingi, jos savo tikslų bando pasiekti skirtingais būdais. Būtent dėl skirtingo požiūrio šiuo metu Europoje tvyro didžiulė įtampa ir karo baimė, kurią kelią Vakarų ir Rytų Europos skirtumai.

Darbo objektas: Europos plėtra: Vakarų ir Rytų sąveika.

Tikslas: Pristatyti ir papasakoti apie Europos plėtrą bei istorinę-kultūrinę ir geopolitinę savaiką tarp Rytų ir Vakarų Europos.

Uždaviniai:

1.Išsiaiškinti, kas lėmė Vakarų ir Rytų Europos skirtumus.

2.Apžvelgti Europos plėtrą skirtingais laikotarpiais.

  • Microsoft Word 38 KB
  • 2014 m.
  • 14 puslapių (3537 žodžiai)
  • Eva
  • Europos plėtra: vakarų ir rytų istorinė-kultūrinė ir geopolitinė sąveika
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos plėtra: vakarų ir rytų istorinė-kultūrinė ir geopolitinė sąveika. (2014 m. Lapkričio 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-pletra-vakaru-ir-rytu-istorine-kulturine-ir-geopolitine-saveika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 20:22
×