Europos politinio žemėlapio kaita po Pirmojo pasaulinio karo


Europos politinio žemėlapio kaita po Pirmojo pasaulinio karo. Europos politinio žemėlapio kaita po Pirmojo pasaulinio karo. (1pVudro Vilsono 14 punktų esminės idėjos. (1pParyžiaus taikos konferencijos pagrindiniai nutarimai. M. Versalio taikos sąlygos. Tautų Sąjunga ir jos tikslai. (1pParyžiaus taikos konferencijos pagrindiniai nutarimai. M. Versalio taikos sąlygos. Tautų Sąjunga ir jos tikslai. ŠALTINIS A Iš istorinio veikalo.


Žinoma, Taikos konferencija nuveikė stulbinamai daug darbų. Buvo sudarytos penkios svarbios sutartys. Tuzinui naujų valstybių buvo suteiktas tarptautinis pripažinimas. Pora dešimčių šalių gavo papildomų teritorijų. Buvo surengta daug plebiscitų, o paskui įgyvendinti jų rezultatai. Didelė dalis Europos gavo daugelio trokštamų pagrindą pradėti viską iš naujo (...). Nepaneigsi, kad pro sprendimus dėl kaltės už karą, dėl reparacijų principo, pagal kurį Vokietija privalėjo padengti visus karo nuostolius, ir dėl vienašališkų nusiginklavimo planų, prasikiša keršto siekis (,..). Nors Vilsono tautų apsisprendimo teisės idealas buvo plačiai propaguojamas, jis nebuvo nuosekliai ar sąžiningai taikomas. (...)

Po konferencijos susidaręs tarptautinis klimatas anaiptol nebuvo sveikas. Pergalę švenčiančių sąjungininkų rodomas kerštingumas ir cinizmas nepranašavo nieko gero. Rytų Europa, kur konfliktas ir prasidėjo, vis dar nebuvo sutvarkyta. Vos spėjus nudžiūti sutarčių rašalui, daug kas nekantravo jas peržiūrėti.

Apie kurią taikos konferenciją rašoma šaltinyje A? Kelintais metais ji prasidėjo?

Remdamiesi šaltiniu A, nurodykite du teigiamus ir du neigiamus Taikos konferencijos padarinius.

Remdamiesi žiniomis, pateikite pavyzdžių, kuriuose atsispindėtų du teigiami ir neigiami Taikos konferencijos padariniai.

Šaltiniuose B, C ir D yra išreikštas požiūris į šią konferenciją ir jos nutarimus. Remdamiesi šaltiniais, pakomentuokite kiekvieno šaltinio autorių požiūrį.

  • Microsoft Word 728 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (844 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Alfa
  • Europos politinio žemėlapio kaita po Pirmojo pasaulinio karo
    10 - 3 balsai (-ų)
Europos politinio žemėlapio kaita po Pirmojo pasaulinio karo. (2019 m. Spalio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-politinio-zemelapio-kaita-po-pirmojo-pasaulinio-karo.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 14 d. 22:54
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo