Europos sąjungos bendroji rinka ir jos funkcionavimo ypatumai


Įvadas. Europos sąjungos bendrosio rinkos teoriniai aspektai. Es bendrosios rinkos samprata. Europos sąjungos bendros rinkos laimėjimai – privalumai- trūkumai. Lietuvos institucijos atsakingos už bendrosios rinkos koordinavimą. Išvados. Literatūra.

Europos Sąjungos vidaus rinka šiomis dienomis yra ne tik viena didžiausių pasaulio rinkų pagal dydį, bet ir viena didžiausiu pagal ekonominę galią ir augimo perspektyvas. Būti šioje rinkoje ir turėti galimybę plėtoti savo verslą joje yra didėlis privalumas. Ši rinka apima laisvą paslaugų, prekių, kapitalo ir darbo jėgos judėjimą, taip pat asmenų judėjimą. Šioje rinkoje ES piliečiai gali laisvai gyventi, studijuoti, dirbti ir užsiimti verslu.

1993 m. vidaus (bendroji) rinka labiau atsivėrė, tuomet sukūrė naujų darbo vietų, nustatė palankesnes kainas vartotojams bei suteikė įmonėms ir piliečiams galimybę gauti naudos iš gana plataus paslaugų ir prekių pasirinkimo. Tačiau ES bando ir deda daug pastangų ir toliau paprastinti taisykles, kurios dar neleidžia įmonėms ir piliečiams naudotis visais bendros rinkos privalumais.

Lietuva būdama Europos Sąjungos nare, būtent iš dalyvavimo ES bendroje rinkoje patiria didžiausią naudą. Lietuvos įmonėms naudinga laisvai patekti į kitas nacionalines rinkas, nes jos gali efektyviau dirbti, daugiau parduoti, bei gauti papildomo pelno iš investicijų ir naujovių. Šioje rinkoje bendrovės tampa konkurencingesnės savo šalyje ir pranašesnės už varžovus. Taip pat, ši rinka yra nepaprastai svarbi Lietuvos įmonėms kaip atspirties taškas šiandienos pasaulinėmis tampančias rinkas.

Darbo tikslas - išanalizuoti ES bendrosios rinkos ypatumus.

Europos Sąjungos bendrosios rinkos sukūrimas yra vienas iš svarbiausių Europos ekonominės integracijos svarbių pasiekimų. Bendrosios rinkos kūrimo procesas prasidėjo 1957 m., kai kelios valstybės pasirašė Romos sutartį, įsteigusią Europos ekonominę bendriją, kuri nuo pat pradžių bandė sukurti bendrąją rinką, kuri turėjo skatinti ekonominę veiklą ir stabilumą. Pradėjo kurtis bendri standartai, normos, taikomos visose valstybėse, panaikinama diskriminacija tarp valstybių narių bei rinkos dalyvių (gamintojų, vartotojų ir paslaugų tiekėjų). Šios rinkos esmė yra jos paprastumas ir efektyvumas. Europos Sąjunga laikoma viena teritorija, kurioje kapitalas, žmonės prekės ir paslaugos (dar kitaip vadinamos keturios laisvės) laisvai sąveikauja ir taip skatina konkurenciją bei prekybą ir didina veiksmingumą. 

  • Microsoft Word 85 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2008 žodžiai)
  • Universitetas
  • Šarūnė
  • Europos sąjungos bendroji rinka ir jos funkcionavimo ypatumai
    10 - 4 balsai (-ų)
Europos sąjungos bendroji rinka ir jos funkcionavimo ypatumai. (2015 m. Rugsėjo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-bendroji-rinka-ir-jos-funkcionavimo-ypatumai.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 14:42
×