Europos Sąjungos biudžetas ir jo panaudojimas


ES biudžetas ir jo panaudojimas. Europos Sąjungos biudžeto pagrindas. Nuosavieji ištekliai. Europos sąjungos biudžeto sudarymo principai. Biudžeto sudarymo procedūra. Procedūros etapai. Europos sąjungos biudžeto pajamos. Europos sąjungos biudžeto išlaidos. Europos sąjungos biudžeto paskirstymas (2014 m. -2020 m. ). Siūlomame biudžete numatyta. Es šalių biudžeto palyginimas. Išvados.


Darbo tikslas – išnagrinėti Europos Sąjungos biudžetą, jo sudarymo principus, procesus ir panaudojimą. Darbo uždaviniai: Išnagrinėti ES biudžeto sudarymo principus ir procedūras. Išanalizuoti ES biudžeto pajamas ir išlaidas Aptarti ES biudžeto paskirstymą (2014 m. - 2020 m.).

Vieningumo ir biudžeto tikslumo principas Metinis principas Subalansuotumo principas Apskaitos vieneto Universalumo Konkretumo Gero finansų valdymo principas Skaidrumo principas.

2014 m. duomenimis, metinis Europos Sąjungos biudžetas yra 142 mlrd. eurų. ES biudžetas numatomas ilgesniam laikotarpiui – bent 5, o paprastai 7 metams. Dėl biudžeto drauge sprendžia Komisija, Taryba ir Parlamentas.

Vadovaujantis ES numatytais principais ir biudžeto sudarymo tvarka, ES gali įgyventi užsibrėžtus tikslus ateinantiems metams.

Išanalizavus Europos Sąjungos pajamas ir išlaidas, aiškėja, kad pajamos ir išlaidos turi būti subalansuotos. ES daugiausiai pajamų gauna PVM ir BNP, o didžiausia dalį išlaidų yra skiriama žemės ūkio politikai finansuoti.

Išnagrinėjus 2014-2020 m. biudžeto paskirstymo programą, paaiškėja, kad pinigai bus skiriami mokslinių tyrimų, inovacijų ir technologijų plėtrai, nuolatinių darbo vietų kūrimui, sanglaudos politikos priemonėms, žemės ūkio politikai, žmogiškiesiems ištekliams, siekiant ES padaryti pasaulio masto veikėja, sprendžiant su migracija susijusius iššūkius ir kitos šių dienų problemoms spręsti.

  • Ekonomika Skaidrės
  • MS PowerPoint 212 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 16 puslapių (470 žodžiai)
  • Kolegija
  • Skustex
  • Europos Sąjungos biudžetas ir jo panaudojimas
    10 - 9 balsai (-ų)
Europos Sąjungos biudžetas ir jo panaudojimas. (2016 m. Gegužės 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-biudzetas-ir-jo-panaudojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 22:46
×