Europos sąjungos institucijos ir jų valdymas


Politologijos referatas.

Įvada. Europos sąjunga. Europos sąjungos institucijos. Europos parlamentas. Europos parlamento funkcijos. Europos Vadovų Taryba. Europos Sąjungos Taryba. Europos Komisija. Europos sąjungos Teisingumo teismas. Europos sąjungos Teisingumo teismo veikla. Europos centrinis bankas. Europos Audito rūmai. Europos Audito rūmų veikla. Išvados. Literatūros sąrašas.


Europos sąjunga – tai sajungą, jungianti dvidešimt aštuonias skirtingas valstybes. Ši sąjunga yra unikali tuo, kad sujungia įvairias šalis į vieną, bendrą visumą, siekdama gerovės, darnos ir ekonominio bei politinio stabilumo tarp Europos šalių. Bendradarbiaudamos kartu skirtingos valstybės tampa kaip viena didelė bendra tauta, kurioje kuriamos vienodos nuostatos.

Darbo tikslas – supažindinti su Europos sąjungos svarbiausiomis institucijomis ir jų veikla.

Europos sąjunga gyvuoja jau ne vieną dešimtmetį. Europos sąjungos pradžia laikoma 1950 m. gegužės mėn. 9 diena, kuomet Robertas Šumanas, Prancūzijos užsienio reikalų ministras, teikė pasiūlymą įkurti Europos anglių ir plieno bendriją. Jo siūlymas buvo įgyvendintas 1951 m. balandžio mėn. 18 d. pasirašius Paryžiaus sutartį. Šešios Europos valstybės – Prancūzija, Belgija, Italija, Liuksemburgas, Nyderlandai ir Vokietijos Federacinė Respublika, pasirašiusios sutartį sukūrė Europos anglių ir plieno bendriją. Tuo metu buvo siekiama suvienyti ir palaikyti Europos sąjungos valstybes, palaikant taiką ir padedant tautoms atsigauti nukentėjusioms po Antrojo pasaulinio karo. Įkūrus bendriją, buvo norima stiprinti šalių ekonomiką bei sustabdyti nesutarimus ir karus tarp valstybių.

Einant metams ir vis labiau plečiantis Europos bendrijos veiklai, 1992 metais Vasario 7 dieną pasirašoma Mastrichto sutartis, pagal kurią Europos bendrija įgauna naują pavadinimą – Europos sąjunga. Įgaudama naują oficialų pavadinimą, Europos bendrija, tampa organizacija, kuri savo veiklą vykdo įvairiuose politikos srityse.

Šiandien Europos sąjungoje yra dvidešimt aštuonios valstybės. Lietuva tarp visų šių valstybių į Europos sąjungą įsitraukė 2004 metais gegužės 1-ąją dieną. Šioje sąjungoje skirtingų tautų yra išties labai daug. Kiekviena valstybė turi savo savitumą, autentiškumą ir išskirtinumą, tačiau esant viesiems kartu bendroje visuomenėje – Europos sąjungoje – galima dalintis tuo, ką kiekviena tauta turi geriausia. Tik dalindamiesi ir mokydamiesi vieni iš kitų, galima pasiekti geriausių rezultatų bei taikaus ir darnaus gyvenimo.

Europos sąjungos institucijų sistema yra unikali ir gerai organizuota. Politiniai, ekonominiai, finansiniai ir kiti organizacijos klausimai yra svarstomi skirtingose institucijose, siekiant geriausių rezultatų. Europos vadovų taryboje sprendžiami svarbiausi Europos sąjungos klausimai. Europos sąjungos komisija gina Europos sąjungos interesus. Vyriausybės savo šalių interesus gina Europos sąjungos Taryboje. Europos parlamento nariai, kurie yra tiesiogiai išrinkti Europos sąjungos tautos, atstovauja visiems Europos sąjungos piliečiams.

Europos parlamentas – tai viena svarbiausių Europos sąjungos institucijų. Tai tiesiogiai renkama Europos sąjungos institucija, susidedanti iš 751 nario, kuri yra atsakinga už teisės aktų leidybą, priežiūrą bei biudžetą. Pirmieji tiesioginiai Europos parlamento rinkimai įvyko 1979 metais. Rinkimai į Europos parlamentą vyskta kas penkis metus. Daugiau nei trečdalis Europos parlamento narių yra moterys, visi parlamento nariai skirstomi ne pagal pilietybę, o pagal polites pažiūras – frakcijas. Šiuo metu Europos parlamente yra aštuonios frakcijos:

 • Politologija Referatai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Simona
 • 14 puslapių (2762 žodžiai)
 • Universitetas
 • Politologijos referatai
 • Microsoft Word 66 KB
 • Europos sąjungos institucijos ir jų valdymas
  10 - 1 balsai (-ų)
Europos sąjungos institucijos ir jų valdymas. (2016 m. Lapkričio 30 d.). http://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-institucijos-ir-ju-valdymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 04:15