Europos sąjungos institucijos ir jų veikla


Europos sąjungos institucijos ir jų veikla. Europos sąjunga. Tai sajunga, jungianti dvidešimt aštuonias skirtingas valstybes. Europos sąjungos institucijos. Kaip ir kiekviena. Europos parlamentas. Europos parlamentas – tai viena svarbiausių Europos sąjungos institucijų. Europos Vadovų Taryba. Tai institucija, kuri nustato Europos sąjungos bendrąsias politikos gaires ir prioritetus. Europos sąjungos Taryba. Europos sąjungos Taryba – tai Europos sąjungos narių vyriausybių balsas. Europos Komisija. Tai politiškai nepriklausoma Europos sąjungos vykdomosios valdžios institucija. Europos sąjungos Teisingumo teismas. Europos sąjungos Teisingumo teismas užtikrina. Europos centrinis bankas. Europos centrinis bankas įsteigtas 1998 metais Frankfurte. Europos Audito rūmai. Tai nepriklausoma Europos sąjungos išorės audito institucija. Išvada. Europos sąjungos nariai siekdami skaidraus ir kokybiško darbo. Literatūros sąrašas.   ES institucijos ir kitos įstaigos.


Tai institucija, kuri nustato Europos sąjungos bendrąsias politikos gaires ir prioritetus. Europos vadovų Tarybą sudaro dvidešimt aštuonių Europos sąjungos valstybių narių ar vyriausybių vadovai, Europos vadovų Tarybos pirmininkas, Europos Komisijos pirmininkas. Europos Vadovų Tarybos veikla: Nustato bendrą Europos sąjungos politikos kryptį ir politinius prioritetus, tačiau nepriima teisės aktų Analizuoja ir sprendžia sudėtingus arba opius klausimus, kurių negalima išspręsti žemesniu tarpvyriausybinio bendradarbiavimo lygmeniu Nustato Europos sąjungos bendrą užsienio ir saugumo politiką, atsižvelgdama į Europos sąjungos strateginius interesus ir gynybos apsektus Nominuoja ir skiria kandidatus į kai kuriuos aukštus Europos sąjungos postus Europos Vadovų Taryba taip pat gali paprašyti Europos Komisijos pateikti pasiūlymą bei perduoti spręsti klausimą Europos sąjungos Tarybai.

Europos sąjungos Taryba – tai Europos sąjungos narių vyriausybių balsas. Ji priima teisės aktus ir koordinuoja Europos sąjungos politiką. Šią instituciją sudaro Europos sąjungos narių vyriausybių ministrai. Europos sąjungos Tarybos veikla: Koordinuoja Europos sąjungos šalių politiką Bendradarbiaudama kartu su Europos parlamentu, remdamasi Europos komisijos pasiūlymais veda derybas dėl Europos sąjungos teisės aktų ir juos priima Vadovaudamasi Europos Vadovų Tarybos gairėmis formuoja Europos sąjungos užsienio ir saugumo politiką Kartu su Europos parlamentu priima metinį Europos sąjungos biudžetą Sudaro Europos sąjungos ir kitų valstybių arba tarptautinių organizacijų susitarimus.

  • Politologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 94 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (850 žodžiai)
  • Universitetas
  • Eimantas
  • Europos sąjungos institucijos ir jų veikla
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos sąjungos institucijos ir jų veikla. (2017 m. Gegužės 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-institucijos-ir-ju-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 02:50
×