Europos sąjungos investicijų bankas


Europos investiciju bankas. Banko struktura investicijos. Banku sajungos projektai. Referatai europas bankas. Kur yra europos investicinis bankas. Europos investicinis bankas. Es investiciju bankas. Europos sajunga skaidres.

Europos sąjungos ekonomikos dalyko referatas apie es investicinį banką. Įvadas. Europos investicijų bankas(eib). Europos investicijų banko struktūra. Eib finansavimo mechanizmas. Projekto vertinimas. Projekto patvirtinimas. Projekto priežiūra. Eib finansavimas. Europos sąjungos šalyje vykdomi projektai. Europos sanglaudos politika lietuvoje. Už es ribų vykdomi projektai išvados naudota literatūra.Vos per pusę amžiaus Europos Sąjunga (ES) pasiekė svarbių dalykų. Savo valstybėms narėms ji užtikrino taiką, o piliečiams - gerovę. Ji sukūrė bendrą Europos valiutą (eurą) ir sienų nedalijamą bendrąją rinką, kurioje laisvai juda prekės, asmenys, paslaugos ir kapitalas. Turėjusi šešias valstybes nares ES išsiplėtė iki dvidešimt septynių narių. Ji tapo galinga jėga pasaulio prekyboje, pasaulio lydere aplinkos apsaugos srityje ir dosniausia besivystančių šaliu rėmėja.

Es sėkmę nemažai nulėmė tai, kaip ji tvarkosi, būtent jos institucijų sąranga. Telkdamos suverenitetus valstybės narės kai kurias joms priklausančias sprendimų priėmimo galias perduoda europos institucijoms, kad sprendimai tam tikrais bendro intereso klausimaišiame darbe apžvelgiama, kokį vaidmenį es įstaigų sąrangoje atlieka investicijų bankas. Taigi darbo objektas yra: europos investicijų bankas, finansuojantis es investicinius projektus.

Darbo tikslas - išsamiai atskleisti europos sąjungos investicijų banko funkcijas, sudėtdarbas yra aktualus, nes padeda suprasti kaip priimami sprendimai es investiciniame banke, visapusiškai bei išsamiai su tuo supažindina. Europos institucijos jau vykdo dideles vidaus reformas, kad jų veikla taptų veiksmingesnė, atviresnė ir skaidresnė. Jų darbuotojai gerai supranta, kad es egzistuoja tam, jog tarnautų savo piliečiams, ir kad sėkmė ją lydės tik tada, kai jos piliečiai supras sprendimų priėmimo procesą ir kuo labiau bus į jį įtraukti.

Europos investicijų banko uždavinys - investuoti į projektus, kurie padeda siekti es tikslų. Taip finansuojami ilgalaikiai investiciniai projektai visose es narėse ir 120 užsienio valstybių. Jis nesiekia pelno ir neuždirbinėja pinigų iš indėlių ar einamųjų sąskaitų. Jis nenaudoja ir jokių es biudžeto lėšų. Eib pinigų gauna jų skolindamasis iš finansinių rinkų ir banko narių - es valstybių. Valstybės narės drauge formuoja eib įstatinį kapitalą, vadovaudamosis principu, kad valstybės įnašas turi būti proporcingas jos ekonominiam svoriui sąjungoje. Banko kapitalą sudaro 163 653 737 000 eurų. Lietuva įsigyja 249 617 500 eurų. Iš europos investicijų banko valstybės vardu gautomis paskolomis buvo finansuojamas vilniaus oro uosto modernizavimo projektas – 10 mln. Eurų, Lietuvos geležinkelių investicinis projektas – 40 mln. Eurų, klaipėdos valstybinio jūrų uosto plėtros projektas – 14 mln. Eurų, Lietuvos magistralinio dujotiekio atkarpų statybos projektas – 10 mln. Eurų, kelio via baltika statybos ir rekonstravimo darbų projektas – 20 mln. Eurų, žvyrkelių asfaltavimo projektas – 40 mln. Eurų, savivaldybių investicijų projektai – 15 mln. Eurų.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 19 puslapių (3120 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Europos sąjungos investicijų bankas
    10 - 3 balsai (-ų)
Europos sąjungos investicijų bankas. (2011 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-investiciju-bankas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 04:05
×