Europos Sąjungos ir Lietuvos įvaizdis


Įvadas. Lietuvos valstybės įvaizdžio kūrimo problema. Dabartinio Lietuvos įvaizdžio įvertinimas. Lietuvos įvaizdis ir valstybės informacijos strategija (VIS) Europos integracijos kontekste. Europos Sąjungos įvaizdis. Europos Sąjungai būdingos vertybės. Išvados. Literatūra.

Namų darbo tikslas: įvertinti Europos Sąjungos bei Lietuvos įvaizdžio svarbą bei reikšmę.

• palyginti nebloga darbo drausmė ir galimybė disponuoti pakankamais gamybiniais pajėgumais.

Tarptautinės komunikacijos priemonių spektras nevienodai taikomas realizuojant įvairaus tipo tarptautinius santykius.

apšviesti šalis ES nares apie svarbius Lietuvos įsipareigojimus ES;

apšviesti tarptautinę visuomenę apie Lietuvos potencialą.

Daugiausia gyventojų, kuriems ES įvaizdis yra teigiamas, yra Lenkijoje, Rumunijoje, Airijoje, Bulgarijoje. Šiose šalyse tokių apklaustųjų yra daugiau nei 50 proc. O Graikijoje ir Kipre mažiau nei ketvirtadalis visų gyventojų tvirtina, kad ES įvaizdis yra teigiamas. Mažiau nei trečdalis tokių piliečių yra Jungtinėje Karalystėje, Austrijoje ir Ispanijoje.

Teisės viršenybę kaip ES vertybę dažniausiai minėjo Suomijos ir Vokietijos piliečiai, taiką – Vokietijos, Prancūzijos, Švedijos piliečiai, o žmogaus teises – Suomijos piliečiai. Lietuvos, Nyderlandų, Portugalijos ir Bulgarijos piliečiai labiausiai mano, kad ES būdingas solidarumas. O daugiausiai manančiųjų, kad Europos Sąjungai būdinga tolerancijos vertybė, yra Kroatijoje, Austrijoje, Belgijoje, Slovakijoje.

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, organizacijoms svarbu yra įsilieti į naujas rinkas, užtikrinti jų tęstinumą, efektyvumą ir konkurencingumą. Puikios technologijos ar verslo strategijos nesuteiks dabartinei įmonei norimo konkurencinio pranašumo, nes technologijos kuriamos labai greitai, jas galima nukopijuoti, o vien gera strategija neužtikrins įmonės sėkmės, todėl būtina formuoti unikalų įvaizdį. Kai bus sukurtas geras įvaizdis, organizaciją lydės ilgalaikė sėkmė, atsiras naujų partnerių bei darbuotojų, augs pardavimų skaičius, didės įmonės galimybės gauti kokybiškus gamybai išteklius, atsiras galimybė pasinaudoti išorės finansavimo šaltiniais. Taigi, efektyvūs organizacijų įvaizdžiai daro teigiamą įtaką valstybei.

Ekonominė krizė neigiamai paveikė ES įvaizdžiui Lietuvos piliečių atžvilgiu. ES įvaizdis prastėjo ir kitose Europos Sąjungos šalyse. Tačiau Lenkijos, Rumunijos, Airijos bei Bulgarijos gyventojams ES įvaizdis yra teigiamas, o tam įtaką daro tokie vertybės: asmens laisvė, solidarumas, demokratija, taikos siekimas.

  • Microsoft Word 249 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1828 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ana
  • Europos Sąjungos ir Lietuvos įvaizdis
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Europos Sąjungos ir Lietuvos įvaizdis. (2015 m. Balandžio 16 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-ir-lietuvos-ivaizdis.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 11:21
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo