Europos Sajungos istorija


Europos sajungos istorija referatas. Europos sajungos referatai. Es istorija referatas. Europos sajungos raida referatas. Europos sąjungos institucija referatas. istorija. Europos sajungos raida +referatai. Europos sajungos istorine raida referatas. Europos sajungos istorija skaidres. Europos sajungos istorija, referatai.

1950 m. gegužės 9 d. buvo žengti pirmieji žingsniai kuriant tai, ką šiandien mes vadiname Europos Sąjunga. Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robert Schuman paskelbė pasauliui deklaraciją, kviečiančią Prancūziją, Vokietiją bei kitas Europos šalis sujungti savo anglies ir plieno pramonę, taip padedant „kertinį akmenį“ Europos federacijai. Robert Schuman pasiūlė sukurti viršnacionalinę Europos instituciją, atsakingą už anglies ir plieno pramonę. Ši pramonės šaka tuo metu buvo laikoma karinės galios pagrindu.

1950 m. Gegužės d.

Prancūzijos užsienio reikalų ministras robert schuman paskelbė pasauliui deklaraciją, kviečiančią prancūziją, vokietiją bei kitas europos šalis sujungti savo anglies ir plieno pramonę,  taip padedant kertinį akmenį europos federacijai.

Robert schuman pasiūlė sukurti viršnacionalinę europos instituciją, atsakingą už anglies ir plieno pramonę. Šalys, pakviestos dalyvauti kuriant bendrą europą, karo metu buvo patyrusios daug materialinių nuostolių ir moralinių praradimų.

1957 m. Kovo 25 d. Belgija, italija, liuksemburgas, nyderlandai, prancūzija, vokietija pasirašė romos sutartis. Dvi sutartys - dėl europos ekonominės bendrijos (european economic community ) bei dėl europos atominės energijos bendrijos (european atomic energy community ) sukūrė pagrindus ekonominei ir socialinei pažangai bei taikiam bendradarbiavimui europoje. Šis europos šalių bendradarbiavimas išsiplėtė iki  15 šalių ir 372 milijonų piliečių bendruomenė, kuri vadinasi europos sąjunga, o nemažai kitų europos šalių, tarp jų ir Lietuva siekia, mato savo ateitį europos sąjungoje.

Per kelis dešimtmečius europos bendrija tapo ekonominės pažangos ir politinio vienijimosi centru. Nuo 1958 iki 1970 m. Muitų bei kiekybinių prekybos apribojimų panaikinimo tarp europos bendrijos šalių dėka, buvo pasiekta įspūdingų laimėjimų: prekyba bendrijos viduje padidėjo kartus, vidutinis bendras nacionalinis produktas bendrijos šalyse padidėjo daugiau nei 70% , vartotojai gavo galimybę rinktis tarp gausybės importuotų bei nacionalinių prekių.

1986 m. Vieningas europos aktas numatė panaikinti likusius bendros rinkos apribojimus iki 1993 sausio d. Jame buvo įtvirtintas keturių laisvių principas - laisvas prekių, paslaugų, žmonių ir kapitalo judėjimas - tapo kelrode bendrijos žvaigžde. Buvo pradėta vykdyti struktūrinė politika - imta remti mažiau išsivysčiusius europos sąjungos regionus, siekiant visų europos sąjungos tolygios ekonominės ir socialinės raidos.

Devintojo dešimtmečio pabaigoje buvo nuspręsta išplėsti europos bendriją ir bendradarbiauti užsienio politikos, saugumo, vidaus reikalų ir teisingumo srityse (bendra sienų apsauga, kova su organizuotu nusikalstamumu, narkotikų prekyba, nelegalia migracija ).

1992 m. Europos bendrijos šalys pasirašė mastrichto sutartį, kuria buvo įkurta europos sąjunga su vadinamaisiais trimis ramsčiais: pirmasis - europos bendrijos ramstis, antrasis - bendros užsienio ir saugumo politikos ramstis, bei trečiasis - bendradarbiavimo vidaus ir teisingumo reikaluose.

1997 m. Birželio mėn.

  • Istorija Referatas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2011 m.
  • 7 puslapiai (1732 žodžiai)
  • Europos Sajungos istorija
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos Sajungos istorija. (2011 m. Liepos 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-istorija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 04:29
×