Europos Sąjungos kūrimasis


Rytu ir vakaru europa sparciai artejo prie neregetu. Europos bendriju kurimasis. Europos sąjungos kūrimosi raida. Rytu ir vakaru europa sparciai artejo prie neregetu permainu slenkscio. Rytu ir vakaru europa sparciai artejo. Rytu ir vakaru europai sparciai. Es istorija referatas. Es kūrimosi raida. Rytu ir vakaru europa sparciai. Europos sajungos kurimosi problemos.

Europos koncepcijos. Europos politinė bei kultūrinė sąvoka. Europos sąjungos kūrimosi raida. Europos sąjungos plėtra. Pagrindiniai įvykiai. Datos. Europos pavadinimas kilęs iš Europės, Libijos karaliaus Agenoro dukters vardo. Jupiteris pagrobė tą Europę, atgabeno į Kretą, o didžiąją žemyno dalį pavadino Europos vardu. „Europa“ yra palyginti nauja sąvoka. Sudėtingame intelektualiniame procese, trukusiame nuo XIV iki XVIII a. ji pamažu pakeitė ankstesniąją „Krikščioniškojo pasaulio“ sąvoką. Europa- tai daugiaprasmis žodis, turintis daug reikšmių. Tai ne tik pasaulio dalis, žemynas, bet ir kultūrinė, ir netgi politinė sąvoka, įvairiais istorijos tarpsniais keičianti sienas ir įgyvendinanti vis naujas prasmes.Europos anglių ir plieno bendrijos sutartį pasirašė: Prancūzija, Vokietijos federacinė Respublika, Italija, Nyderlandai, Belgija ir Liuksemburgas.

   europa yra palyginti nauja sąvoka. Ji pamažu pakeitė ankstesniąją krikščioniškojo pasaulio sąvoką.

   nei antikos, nei vidurinių amžių autoriai neturėjo tikslių žinių  apie rytinius europos pakraščius.

   1833 m. , kai pasirodė volterio (geografijos žinynas). europa nuo atlanto ligi uralo idėja jau buvo priimta.

   geografinė europos sąvoka visada konfliktavo su europos kaip kultūrinės bendrijos sąvoka; kai nėra bendrų politinių struktūrų, europos civilizaciją galima apibrėžti tik kultūriniais kriterijais.

   kultūra yra tai, kas turi augti. Pastatyti medžio neįmanoma; galima jį tik pasodinti, prižiūrėti ir laukti, kada užaugs (normanas).             .

   daugiau kaip penkis šimtus metų svarbiausia problema apibrėžiant europą buvo klausimas, įtraukti ar neįtraukti į ją rusiją.

   1795 m. Trečiasis Lietuvos- lenkijos pasidalijimas. Rusijos sienas smarkiai pasislenka į vakarus.

   nuo 1987 m. Rytų  ir vakarų europa sparčiai artėjo prie neregėtų permainų  slenksčio. Išsisklaidžius šaltojo karo debesims, vienus ir kitur galėjau įžvelgti naujas perspektyvas. 1989 m. Griuvo berlyno siena.

   europos kultūra yra ne kapitalizmo ar socializmo įrankis; ji yra ne eeb eurokratų  ar dar kieno nors monopolinė nuosavybė. Priklausymas jai nereiškia, kad galima pretenduoti į pranašumą palyginti su kitomis kultūromis. Europos kultūros vienybė paprasčiausiai yra tik mūsų įvairiapusių pirmtakų 3000 metų darbo produktas. Tai yra palikimas , kurį atmetę žūtume patys; būtų tiesiog nus   europa- tai daugiaprasmis žodis,  turintis daug reikšmių. Tai ne tik pasaulio dalis, žemynas, bet ir kultūrinė, ir netgi politinė sąvoka, įvairiais istorijos tarpsniais keičianti sienas ir įgyvendinanti vis naujas prasmes.

   bet šiandien europa- tai visų pirma taikos, demokratijos, pagarbos žmogaus teisėms ir tolerancijos, eko   xviii-xix a.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (643 žodžiai)
  • Svajune
  • Europos Sąjungos kūrimasis
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos Sąjungos kūrimasis. (2010 m. Gruodžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-kurimasis.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 05 d. 12:04
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo