Europos sąjungos narė - Švedija


Trumpai apie Europos sąjunga. Nuo ekonominės iki politinės sąjun gos. Judrumas, augimas, stabilumas ir bendra valiuta. Žmogaus teisės ir lygybė. Skaidrios ir demokratiškos institucijos. Stojimas į Europos Sąjunga. ES valstybės narės. ES simboliai. Europos vėliava. Europos Sąjungos himnas. Europos diena. ES devizas. Švedija. Trumpai apie Švedija. Švedija Europos Sąjungoje. Europos Parlamentas. Es taryba. Pirmininkavimas ES Tarybai. Europos Komisija. Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas. Regionų komitetas. Nuolatinė atstovybė Europos Sąjungoje. Biudžetas ir finansavimas. Valiuta. Švedija – viena iš užsienio politikoje įtakingiausių ES narių. Įdomūs faktai apie Švediją. Švedija iš studentų pusės. Žmonės. Religija. Kalba. Laisvalaikis. Maistas. Transportas. Darbas. Išvada. Literatūros sąrašas.


Mano darbo tikslas šiame referate yra supažindinti su Europos Sąjungos nare Švedija. Pateikti informaciją apie Švedijos šalį, jos narystę su ES. Taip pat pateikti apie Švediją įdomių faktų bei parodyti, kuo ji gali būti įdomu studentui. Žinoma, trumpai aptarti apie pačią Europos Sąjungą.

Dvylika apskritimu išsidėsčiusių žvaigždžių simbolizuoja Europos tautų vienybės, solidarumo ir darnos idealus.

Komisija kiekvienoje ES šalyje turi savo atstovybę. Komisijos atstovybė Švedijoje.

Sostinė Stokholmas yra antras pagal dydį Švedijos uostas ir didžiausias pramonės centras.

Stokholme posėdžiauja Švedijos parlamentas riksdagas, o prie pat miesto stovi oficiali karaliaus rezidencija.

Apibendrinant galima daryti išvadą, jog Švedija yra gerai išsivysčiusi šalis. Turinti savo sistemą, tradicijas, kultūrą. Ji priklauso Europos Sąjungai ir jos pagrindinė užduotis yra užtikrinti, kad Europos Sąjungoje būtų kuo veiksmingiau ginami šalies interesai ir įgyvendinama jai svarbi politika. Taip pat Švedija laikoma viena iš aktyvesnių šalių ES politikos srityse. Studentams Švedija patraukli yra tuo, kad didelės perspektyvos tiek mokantis, tiek darbo atžvilgiu, nes yra suteiktos visos galimybės studijuoti šioje šalyje. Ir žinoma, ši šalis turi gražią gamtą, kuri taukia turistus iš viso pasaulio.

  • Microsoft Word 271 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (2411 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vestina
  • Europos sąjungos narė - Švedija
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos sąjungos narė - Švedija. (2016 m. Lapkričio 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-nare-svedija.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 17:51
×
117 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo