Europos Sąjungos pagrindų egzamino konspektas


Kaip organizuojamas PirmininkavimasPirmininkaujanti. Lietuvos pasirengimas Pirmininkavimui . Pagrindiniai trys uždaviniai , tenkantys pirmininkaujančiai valstybei. Lisabonos sutartimi. Lisabonos sutartis. Reformų sutartis. Teisingumo Teismas. Europos Sąjungos Bendrasis Teismas. Nagrinėja ir sprendžia. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas. Europos Centrinis bankas. Struktūra ir organizacijaEuropos. Pasaulio Bankas. Apima kelias savarankiškas organizacijas. Robert Bruce zoellick. Lietuvos bankas. Bankui vadovauja. Vitas Vasiliauskas. Europos policijos biuras Europolas Užduotis. Remia ES valstybių narių teisėsaugos užtikrinimo veiklą , be kita ko , tokiose srityse. Padeda valstybėms narėms. Europos Audito Rūmai. Portugalas Vítoras Manuelis da Silva Caldeira. Europos ombudsmenas.


Tarptautinis Vystymo ir Plėtros Bankas plėtros asociacija ,Tarptautinė Finansų Korporacija, Daugiašalė Investicijų Garantijų Agentūra ,Tarptautinis Investicijų Ginčų Sprendimo Centras Prezidentas- Robert Bruce zoellick.

Europos policijos biuras (Europolas) Užduotis Europolas – Europos Sąjungos teisėsaugos agentūra, atsakinga už kriminalinės žvalgybos duomenų mainus ir analizę. Jo užduotis – didinti ES teisėsaugos institucijų veiklos veiksmingumą ir gerinti jų bendradarbiavimą užkertant kelią sunkiam tarptautiniam nusikalstamumui ir terorizmui bei su jais kovojant ir tokiu būdu siekti saugesnės Europos visiems ES piliečiams. galiojimai Europolas pradėjo visapusiškai vykdyti savo veiklą 1999 m. liepos 1 d., visoms ES valstybėms narėms ratifikavus Europolo konvenciją. 2010 m. sausio 1 d. pradėjus taikyti Tarybos sprendimą dėl Europolo, kuriuo pakeista Europolo konvencija, Europolas tapo visateise ES agentūra, grindžiama nauju teisiniu pagrindu ir turinčia didesnius įgaliojimus.

Europolas remia ES valstybių narių teisėsaugos užtikrinimo veiklą, be kita ko, tokiose srityse:

pinigų ir kitų mokėjimo priemonių padirbinėjimas: Europolas yra Europos centrinis kovos su eurų padirbinėjimu biuras.

Europolas padeda valstybėms narėms tokiais būdais:

lengvina ES teisėsaugos institucijų informacijos ir kriminalinės žvalgybos duomenų mainus tokiomis priemonėmis kaip jo informacijos ir analizės sistemos bei Saugaus keitimosi informacija tinklo programa (SIENA),

teikia operatyvinę analizę ir taip remia valstybių narių operacijas,

dalijasi specialiomis žiniomis ir teikia techninę paramą ES atliekamiems tyrimams ir operacijoms, kuriuos prižiūri ir už kuriuos teisiškai atsako atitinkamos valstybės narės.

UžduotisOmbudsmenas atsiliepia į ES piliečių, įmonių bei organizacijų skundus ir padeda nustatyti netinkamo administravimo atvejus, pavyzdžiui, jei ES institucijos, agentūros ar kitos įstaigos pažeidė teisės aktus, žmogaus teises ar nesilaikė tinkamo administravimo principų. Keletas pavyzdžių:

RinkimasParlamentas skiria ombudsmeną penkerių metų kadencijai, kuri gali būti pratęsta. Buvęs Graikijos ombudsmenas P. Nikiforas Diamandouras 2010 m. sausį buvo perrinktas dar penkeriems metams.

  • Politologija Konspektas
  • Microsoft Word 26 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (2180 žodžiai)
  • Edvinas
  • Europos Sąjungos pagrindų egzamino konspektas
    10 - 9 balsai (-ų)
Europos Sąjungos pagrindų egzamino konspektas. (2016 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-pagrindu-egzamino-konspektas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 06:23
×