Europos Sąjungos privalumai ir trūkumai


Bendrieji Europos Sąjungos privalumai ir trūkumai. Ekonomikos ir verslo pagrindai. Europos Sąjunga. ES šiandien. Europos sąjungos privalūmai. Europos sąjungos trūkumai. Išvados. Šaltinai.

Es stengiasi sukurti tokias sąlygas, kad naujosios technologijos būtų naudojamos mūsų kasdieniame gyvenime. ES priėmus sprendimus dėl GSM techninių standartų, dabar europiečiai pagal mobiliojo ryšio telefonų naudojimą ir gamybą pirmauja pasaulyje.

Kalbant apie narystės ES privalumus, visų pirma, reiktų paminėti, kad būdama ES valstybe, Lietuva pritraukia kur kas daugiau investicijų, nes joje veika stabili įstatyminė bazė. Padidėjo ir Lietuvos politinis ,,svoris'' – dalyvavimas Europos viršūnių taryboje, Europos komisijoje, Europos parlamente ir kitose institucijose. Tai užtikrina Lietuvai tokią padėtį Europoje, kokios ji neturėjo nuo pat vėlyvųjų viduramžių. Labai svarbus ir narystės ES įtvirtinamas Lietuvos kultūrinės priklausomybės Europai aspektas. Bendras universitetų tinklas atveria jaunimui galimybes studijuoti, o profesūrai – skleisti savo žinias užsienyje. Meno ir kultūros žmonėms integracija sudaro sąlygas dirbti ES kultūrai skirtose programose.ES struktūrinių fondų lėšų dėka (skiriamų ekonominėms bei socialinėms problemoms spręsti) mažėja gyvenimo lygio atotrūkis tarp miesto ir kaimo. Narystė ES naudinga ūkininkams, pretenduojantiems į ES paramą, taip pat ir norintiems pradėti savo verslą, pavyzdžiui, imtis kaimo turizmo. Vienas iš ES regioninės politikos prioritetų – nedarbo sumažinimas ir naujų darbo vietų kūrimas. Tai reiškia provincijos ,,prisikėlimą''.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2016 m.
  • 6 puslapiai (1163 žodžiai)
  • Loreta
  • Europos Sąjungos privalumai ir trūkumai
    8 - 1 balsai (-ų)
Europos Sąjungos privalumai ir trūkumai. (2014 m. Balandžio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 29 d. 22:30
×
30 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo