Europos sąjungos regioninė politika


Es regionine politika. Europos sajunga referatas. Kaip atsirado regioninė politika. Europos sajunga isvados. Lietuvos ir europos sąjungos regioninė politika referatas. Europos sajungos regionines politikos samprata. Es regioninės politikos tikslai. Lietuvos ir europos sajungos regionine politika. Europos sąjungos regioninė politika referatai. Europos sąjungos regioninės politikos įgyvendinimas referatas.

[istrink kas atliko darba] įvadas. ES regioninės politikos ir plėtros sampratos. ES ir vietinių regioninių politikų tikslai, principai, formos. ES regioninės politikos ciklas ir jo etapai. Europos regioninės politikos koordinavimo institucijos. ES regionų klasifikacija. Regioninės politikos įgyvendinimo priemonės. Sanglaudos fondas. ES struktūriniai fondai. Kaip gaunama ES struktūrinių fondų parama ir kam skiriamos gautos lėšos. Kitos ES regioninės plėtros programos. Lietuva ir ES regioninė politika. Išvados. Literatūra.

Nors europos sąjunga laikoma viena iš labiausiai klestinčių ekonominių zonų pasaulyje, čia vis dar esama ryškių skirtumų tarp valstybių narių, ypač žvelgiant ir regioninio požiūrio taško (tarp regionų yra labai ryškių vidinių skirtumų, susijusių su pajamomis ir galimybėmis).

Regioninė politika- tai es politika, kurios tikslas- sumažinti įvairių es valstybių regionų ekonominio ir socialinio išsivystymo skirtumus.

Kylantis vietinės valdžios įvairiose es valstybėse susidomėjimas bendrijos regionine politika stiprino regionų europos politikos įgyvendinimą. Ši politika rėmėsi paprasta prielaida, kad europos didelės problemos sprendžiamos bendrijos lygiu, o mažosios – geriau išsprendžiamos vietiniuose valdžios lygiuose, kurie žymiai išsamiau susipažinę su vietiniais poreikiais. Regioninė politika nereiškė naujų konstitucinių pertvarkymų, nes centrinė valdžia visuose es lygiuose turėjo savo paskutinį žodį. Taigi, pagrindines regioninė poltikos nuostatas nulėmė bendras liberalios ekonomikos užtaisas , glūdėjes visame ekonominės integracijos projekte. Tiesa, nusprendus sukurti bendrą žemės ūkio politiką atsirado tam tikrų regioninės polikos elementų, paremtų lėšų paskirstymu, tačiau jie ilgą laiką reiškėsi tik žemės ūkio srityje. Romos sutartimi įsteigtas europos investicijų bankas, turėjęs teikti paskolas ir labiau atsilikusies regionams plėtoti, vis dėlto visa tai buvo išimtys, o ne išplėtotos regioninės politikos elementai. Tačiau jau 1961 m. Buvo įsteigtas europos socialinis fondas. 1965 m. Komisija pateikė pirmąjį regioninės politkos memorandumą, turėjusį rūpintis regionine plėtra. Regioninės politikos plėtros stimulu tapo bendrijos išplėtimas. Pirmojo išplėtimo padariniai regioninės politikos formavimuisi dar buvo gana riboti.

  • Microsoft Word 57 KB
  • 2011 m.
  • 25 puslapiai (5877 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ina
  • Europos sąjungos regioninė politika
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Europos sąjungos regioninė politika. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-regionine-politika.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 14:59
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo