Europos sąjungos šalys, jų skirstymas į regionus


Įvadas. Bendros žinios apie Europos Sąjungą. ES šalys narės. Regioninė politika, skirstymas į regionus. NUTS regionų skirstymo sistema. Regionų klasifikacija pagal tikslus. Išvados.

Europos Sąjunga – tai viena seniausių Europos valstybių asociacija, siekianti platesnės ir gilesnės ekonominės bei politinės joje dalyvaujančių šalių integracijos.

Šiandien Europos Sąjunga yra dižiausia pasaulyje tarptautinė organizacija, apimanti daugiau kaip 4 mln. km², joje gyvena 503 mln. žmonių – ES yra trečia pasaulyje pagal gyventojų skaičių po Kinijos ir Indijos.

ES šalys nėra vienodo ekonominio efektyvumo ar politinio stiprumo, kiekviena iš jų turi savo specifiką bei savų privalumų bei trūkumų. Darbe pateiktos šiuo metu ES esančios 28 šalys, tarp kurių žinoma ir mūsų šalis – Lietuva. Darbo tikslas pateikti Europos sąjungoje esančias šalis, jas trumpai apžvelgiant bei pateikti ES regionus.

Darbe aprašoma regionų skirstymo programa NUTS, pagal kurią ES esančios šalys skiriamos į smulkesnę klasifikaciją ir pagal turimus kriterijus išskiriamos į 3 lygius. Pagrindinis NUTS regionų sistemos tikslas yra nustatyti teisinį ES teritorijos geografinį padalijimą siekiant, kad valstybėse ir Bendrijoje renkama, skleidžiama ir publikuojama statistika būtų palyginama. Taip pat darbe aprašomas ir kiek mažesnis klasifikavimas pagal ES regioninės politikos tikslus.

  • Politologija Referatas
  • Microsoft Word 3131 KB
  • 2015 m.
  • 20 puslapių (2741 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ingrida
  • Europos sąjungos šalys, jų skirstymas į regionus
    10 - 8 balsai (-ų)
Europos sąjungos šalys, jų skirstymas į regionus. (2015 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-salys-ju-skirstymas-i-regionus.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 23:04
×