Europos sąjungos taryba referatas


Referatas apie es taryba. Švietimas es referatas. Europos sajungos institucijos skaidres. Es taryba referatas. Es tarybos buveine. Europos vadovu taryba referatas. Europos taryba referatas. Europos sajungos referatas. Europos sajungos taryba skaidres. Europos tarybos buveine.

Europos sąjungos institucijos aprašymas. Europos sąjungos taryba. Buveinė ir sudėtis. Tarybos vaidmuo – sprendimų priėmimas ir koordinavimas. Sprendžiamoji galia. Valstybių narių ekonominės politikos koordinavimas. Su biudžetu susiję įgaliojimai. Darbo tvarka. Generalinis sekretoriatas. Europos sąjungos taryba ir europos taryba. Išvados. Europos sąjungos taryba yra svarbiausia sprendimus priimanti es institucija. Kaip ir europos parlamentas, taryba buvo įsteigta pagal steigimo sutartis praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje.

Europos sąjungos taryba yra svarbiausia sprendimus priimanti es institucija.

Kadangi sutartis įsigaliojo tik 1965 m. , kai susijungė vykdomosios valdžios institucijos, tai nuo to laiko visos trys bendrijos (eapb, euratomas ir eb) turi vieną ir tą pačią tarybą. 1993 m. Ši institucija pradėta vadinti europos sąjungos taryba, taip siekiant parodyti, kad ji veikia bendrijoje ir sprendžia tarpvyriausybinėje europos sąjungos sutartyje antrajam ir trečiajam ramsčiams priskiriamus klausimus.

Europos sąjungos taryba atstovauja valstybėms narėms, kurių ministrų lygio atstovai reguliariai dalyvauja europos sąjungos tarybos posėdžiuose. Europos sąjungos taryboje posėdžiaujančių valstybių narių atstovų sudėtis priklauso nuo europos sąjungos tarybos darbotvarkėje įrašytų klausimų pobūdžio, Nuo to, ar svarstomi užsienio reikala europos sąjungos taryba įsikūrusi briuselyje, kur ir vyksta ministrų posėdžiai. Tik balandžio, birželio ir spalio mėnesiais ministrai posėdžiauja liuksemburge.

Kiekviena valstybė narė į europos sąjungos tarybą deleguoja po vieną ministrų arba jų pavaduotojų lygio atstovą, įgaliotą savo veiksmais įpareigoti savo šalies vyriausybę. Nors europos sąjungos taryba tėra viena, joje posėdžiaujantys atstovai keičiasi priklausomai nuo svarstomų reikalų. Dažniausiai susitinkama aptarti bendrųjų reikalų, žemės ūkio, ekonomikos ir finansų, aplinkos apsaugos, transporto ir telekomunikacijų, užimtumo ir socialinės politikos, žuvininkystės, pramonės ir energetikos, teisingumo, vidaus reikalų ir civilinės saugos, vidaus rinkos, vartotojų reikalų ir turizmo, tyrimų, biudžeto, kultūros, plėtros, švietimo ir jaunimo bei sveikatos aeuropos sąjungos taryba priima teisės aktus, paprastai taikydama bendro sprendimo su europos parlremdamasi europos vadovų tarybos nustatytomis bendromis gairėmis taryba apibrėžia ir įgyvendina bendrą užsienio ir saugumo politiką.

Bendrijos ir sąjungos vardu taryba sudaro tarptautinius susitarimus tarp pastarųjų ir vienos ar keleto valstybių ar tarptautinių organizacijų.

Taryba užtikrina valstybių narių veiksmų koordinavimą ir priima sprendimus dėl taikytinų priemonių policijos ir teisminio bendradarbiavimo baudžiamosiose bylose srityje.

Taryba ir europos parlamen europos sąjungos taryba sprendžiamąja galia naudojasi siekdama užtikrinti, kad sutartyse numatyti uždaviniai būtų įgyvendinami laikantis jose nustatytų sąlygų.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1486 žodžiai)
  • Universitetas
  • Justinas
  • Europos sąjungos taryba referatas
    8 - 1 balsai (-ų)
Europos sąjungos taryba referatas. (2011 m. Rugsėjo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-taryba-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 23 d. 12:40
×