Europos sąjungos transporto politika informacinių technologijų ir intelektinių transporto sistemų srityje


Įvadas. Moksliniai tyrimai ir inovacijos. Inovacijos ir technologijos tausojančios aplinką. Inteligentiškos transporto sistemos. Europos sąjungos intelektinių transporto sistemų diegimas transporto sektoriuje. Išvados. Literatūros sąrašas.


Europos sąjungą kaip vieningą organizaciją vienija daug įvairių sričių, be jokios abejonės viena iš svarbiausių – Transportas. Didėjant transporto poreikiui visoje ES, atsiranda ir begalę papildomų ir vis naujų rūpesčių : transporto priemonių atnaujinimas, infrastruktūros gerinimas bei transporto sistemų moderzinavimas. Natūralu, kad keičiantis pasauliui, informacinės technologijos atlieka vis didesnį darbą kasdieniniame mūsų gyvenime, ne išimtis ir transporto sritis. Transporto politika reglamentuoja informacinių technologijų bei intelektinių sistemų veiklą : diegimą, tobulinimą, priežiūrą.

Efektyviai ir produktyviai išteklius naudojančio ir aplinkos neteršiančio visų rūšių transporto mokslinius tyrimus ES laiko svarbia transporto politikos dalimi. Vienas pagrindinių ES transporto politikos uždavinių yra siekimas užtikrinti, kad ES liktų transporto srities technologijų lydere. Technologijų pažanga - transporto ateities pagrindas. Ja galima užtikrinti, kad Europos transporto sektorius toliau pirmautų pasaulinės konkurencijos sąlygomis. Ji taip pat labai reikšminga mažinant transporto sektoriuje išmetamo anglies dioksido kiekį, nes dėl inovacijų ir pažangos didėja orlaivių ir automobilių variklių veiksmingumas, o naftą galima pakeisti kitais energijos šaltinius. Pasirūpinti, kad transportas taptų švaresnis, saugesnis ir veiksmingesnis, taip pat padės pažangių naudojimosi esama infrastruktūra ir transporto gerinimo būdų moksliniai tyrimai, jų plėtojimas ir diegimas siekiant užtikrinti sklandų naudojimąsi įvairių rūšių transporto priemonėmis.

Pramonės atstovai yra suinteresuoti ieškoti alternatyvų aplinką teršiančias medžiagas nustumti į šoną ir jas pakeisti kitom mažiau aplinką teršiančiom arba išvis neteršiančiom technologijom. Aktyviai taikant naujas technologijas būtina įvertinti ne tik naujai atsiradusių technologijų reikšmę, bet ir jau esančių transporto priemonių tarnavimo trukmę. Naujai pagamintų transporto priemonių eksplotavimo trukmė vis didėja, todėl kuriant ir priimant naujus sprendimus, būtina atsižvelgti į tai, kuri karta naudosis naujai sukurtais produktais, sprendimais, yra būtini orientyrai.

  • Microsoft Word 102 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1383 žodžiai)
  • Aurimas
  • Europos sąjungos transporto politika informacinių technologijų ir intelektinių transporto sistemų srityje
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos sąjungos transporto politika informacinių technologijų ir intelektinių transporto sistemų srityje. (2016 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-transporto-politika-informaciniu-technologiju-ir-intelektiniu-transporto-sistemu-srityje.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 17:11
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo