Europos Sąjungos turizmo politikos skaidrės


Universiteto. fakulteto. katedra. Įvadas. Turizmo raida Europoje. Pagrindiniai turizmo ištekliai ir paslaugos. Turizmo sektorius. Atnaujinta Europos turizmo politika. Turizmo plėtros politikos uždaviniai ir tikslai. Tarptautinio turizmo samprata. Europos sąjungos ekonominė politika atvykstamo turizmo atžvilgiu. Lietuvos turizmo pozicija Europos sąjungoje. Išvados.

Darbo tikslas – išanalizuoti turizmo politikos formavimąsi Europos Sąjungoje. Darbo uždaviniai: Apibūdinti turizmo raidą Europoje. Ištirti Europos Sąjungos turizmo išteklius ir paslaugas. Išanalizuoti turizmo sektorių, sunkumus, su kuriais susiduriama. Aptarti Europos turizmo politikos atnaujinimo aspektus. Išsiaiškinti turizmo plėtros politikos uždavinius ir tikslus. Išanalizuoti tarptautinio turizmo politikos esmę bei jos formavimo etapus. Apibūdinti Lietuvos turizmo poziciją Europos Sąjungoje.

Teigiamas turizmo poveikis ekonomikai: darbo tarptautinis pasidalijimas; valiutinių įplaukų šaltinis; didėja turizmo paslaugų įmonių pajamos; išauga kitų paslaugų ir prekių paklausa, nes, pritraukdamos turistų į šalį, įmonės laimi ne tik pačios, bet ir kitos, pvz., viešbučiai, maitinimo, suvenyrų prekyba, pramogų verslas; didėja gyventojų, tiesiogiai ar netiesiogiai susijusių su turizmu, pajamos, pavyzdžiui, kultūros paslaugos organizatorių – teatrų, įrangos sportui nuomos ir kitų paslaugų teikėjų pajamos;.

Europos sąjungos ekonominė politika atvykstamo turizmo atžvilgiu.

Teigiamas turizmo poveikis ekonomikai: greitina investavimo procesą, atsiranda poreikių statyti naujus viešbučius ir pan.; skatina paslaugų kokybės augimą, kadangi, siekiant pritraukti išvystytų šalių vartotojus, kurie palieka nemažai pinigų, turizmo paslaugų įmonės ir visos susijusios įmonės priverstos didinti savo teikiamų paslaugų kokybę; kompensuoja mokėjimų balansą; didina užimtųjų skaičių ir ne tik turizmo paslaugų įmonėse, bet ir restoranuose, muziejuose, pramogų centruose, naktiniuose klubuose, kazino ir pan.; mažina agrarinių ir pramoninių regionų skirtumą; skatina mažų ir vidutinių įmonių augimą.

  • MS PowerPoint 60 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (1296 žodžiai)
  • Universitetas
  • Akvilė
  • Europos Sąjungos turizmo politikos skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos Sąjungos turizmo politikos skaidrės. (2015 m. Lapkričio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-turizmo-politikos-skaidres.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 06 d. 04:19
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo