Europos sąjungos verslo aplinka, verslo įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos sąjungos erdvę


Įvadas. Europos Sąjungos ištakos ir struktūra. Europos Sąjungos ištakos. Europos Sąjungos struktūra. Europos Sąjungos verslo aplinka. Ekonominės integracijos esmė ir jos formos. Ekonominė aplinka. Vieninga rinka. Konkurencinė politika. Bendroji politika. Socialinė aplinka. Struktūrinė politika. Teisinė aplinka. Įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos Sąjungos erdvę. Smulkių ir vidutinių įmonių sampratą ir plėtrą reglamentuojantys įstatymai. Lietuvos smulkaus ir vidutinio verslo tendencijos ir galimybės integruojantis į Europos Sąjungą. Integracijos poveikis konkurencinei aplinkai. Išvados. Literatūros sąrašas.

Oficialia ES ir Lietuvos diplomatinių santykių pradžia laikoma 1991 m. rugpjūčio 27 d., kai ES (tuo metu dar Europos Bendrija) pripažino nepriklausomą Lietuvos valstybę. Po to sekė pripažinimą patvirtinantys žingsniai: finansinė ir techninė ES parama Lietuvos Respublikai, 1992-05-11 ES ir Lietuva pasirašė Prekybos ir ekonominio bendradarbiavimo sutartį, kuri įsigaliojo 1993 m. vasario 1 d., 1994-07-18 tarp Lietuvos ir ES pasirašyta Laisvosios prekybos ir su prekyba susijusių dalykų sutartis, kuri įsigaliojo 1995 m. sausio 1 d.. Lietuvos integracija tarp Lietuvos ir ES vyko ne tik prekybos tarp įmonių (neformaliu) lygiu, bet ir oficialiu politiniu lygiu. 1995 m. birželio 21 d. Lietuvos Respublika pasirašė Asociacijos (dar vadinama Europos) sutartį ir kuri įsigaliojo 1998 m. vasario 1 d.. Ši sutartis buvo svarbi tuo, kad joje buvo aiškiai pripažintas Lietuvos siekis tapti ES nare, ir sudarytos teisinės sąlygos rengtis narystei šioje organizacijoje, perimant joje veikiančias ekonomines veiklos reguliavimo taisykles. O šiandien, mes jau galime sakyti, kad esame Europos Sąjungos piliečiai. Vyriausybės, kitų valstybės žinybų pastangomis Lietuvos įstatymai sėkmingai harmonizuojami, orientuojantis į ES teisinę sistemą ir rekomendacijas, didėja prekiniai mainai su ES šalimis ir investicijos.

  • Microsoft Word 49 KB
  • 2015 m.
  • 47 puslapiai (14210 žodžiai)
  • Universitetas
  • Marka
  • Europos sąjungos verslo aplinka, verslo įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos sąjungos erdvę
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos sąjungos verslo aplinka, verslo įmonių konkurencinės galimybės integruojantis į Europos sąjungos erdvę. (2015 m. Sausio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-verslo-aplinka-verslo-imoniu-konkurencines-galimybes-integruojantis-i-europos-sajungos-erdve.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 03 d. 09:41
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo