Europos sąjungos žemės ūkis


Magistrinis zemes ukis. Kraštovaizdis žemės ukis. Zemes ukis referatas. Magistro darbai bzup. Zemes ukis ir miskininkyste referatas. Pietu europos ukis-referatas. Referatas ukininko veikla. Europos žemės ukis.

Europos sąjungos žemės ūkis. Ūkininko vaidmuo. Sėkmingų permainų istorija. Pirmosios bžūp atsiradimas. Dabartinė bžpu. Pasiekimai. Auginame beveik viską. Kokybė - raktas į sėkmę. Kaip es skatina aukščiausios kokybės maisto produktų gamybą? Nuolatinis siekis tobulėti. Ypatingi produktai turi ypatingų savybių. Ekologinis žemės ūkis. Rūpinimasis kaimu. Agrarinės aplinkosaugos priemonės. Švaresnė aplinka. Genetiškai modifikuoti organizmai ir es žemės ūkis. Vartotojų pasitikėjimas maisto sauga. Maisto sauga. Gyvūnų sveikata ir gerovė. Bžūp indėlis. Pagalba kaimo bendruomenėms. Specialus fondas kaimo plėtrai. Kaimo plėtra. Naujos valstybės narės. Es – viena svarbiausių pasaulinės prekybos žemės ūkio produktais dalyvių. Įsipareigojimai laikytis daugiašalės prekybos taisyklių. Antroji pagal dydį pasaulio eksportuotoja ir didžiausia importuotoja. Prekyba su besivystančiosiomis šalimis. Kiek kainuoja bžūp. Bžūp kaina atrodo didelė. Paramos programos. Sapard programa lietuvoje. Palyginti su kitomis viešosiomis išlaidomis, ji yra priimtina. Lietuvos žemės ūkio finansavimas. Biudžeto kontrolė. Bžūp – tvaraus žemės ūkio skatinimas globalizaci jos sąlygomis. Išvados ir mano nuomonė.

Didžiausius žemės plotus naudojantis žemės ūkis ir miškininkystė vaidina lemiamą vaidmenį gerinant kaimo ekonomikos būklę ir kraštovaizdį. Žemės ūkiui dar toli iki visiškai tvarios ekonomikos. Ūkininkų veikla yra labai įvairi, pradedant maisto produktų ir ne maistui skirtų žemės ūkio produktų gamyba ir baigiant kraštovaizdžio vadyba, gamtos saugojimu ir turizmu. Todėl ūkininkavimą galėtume pavadinti daugiafunkcine veikla.

Europa yra vienas didžiausių maisto produktų eksportuotojų ir didžiausias pasaulyje maisto produktų importuotojas, daugiausia iš besivystančių šalių.

Jos žemės ūkio sektoriuje naudojami saugūs, švarūs ir aplinką tausojantys gamybos metodai, leidžiantys pateikti kokybiškų produktų, atitinkančių vartotojų poreikius.

Es žemės ūkio sektorius tarnauja kaimo bendruomenėms. Jo funkcija yra ne tik gaminti maisto produktus, bet ir užtikrinti, kad kaimas išliktų vieta, tinkama gyventi, dirbti ir ilsėtis.

Europos žemės ūkio politikos tikslus es lygmeniu nustato valstybių narių vyriausybės, o įgyvendina valstybės narės. Šia politika siekiama užtikrinti, kad ūkininkai gautų nuolatines pajamas, kartu juos skatinant gaminti rinkos poreikius atitinkančius aukštos kokybės produktus bei ieškoti naujų plėtros galimybių, pavyzdžiui, aplinką tausojžemės ūkis – tai ne vien tik maistinė augalininkystė ir gyvulininkystė. Kadangi ūkininkų profesija yra sudėtinga, jiems tenka imtis įvairiausių darbų. Daugeliui ūkininkų tai yra ir gyvenimo būdas.

Pagrindinė ūkininkų veikla yra maisto produktų gamyba. Kad pagamintų kokybiškų maisto produktų už prieinamą kainą, ūkininkai naudojasi laiko patikrintomis tradicijomis ir pasitelkia į pagalbą šiuolaikinį mokslą bei technologijas. Jie derina tradicinius įgūdžius, technines žinias bei sugebėjimą prekiauti. Ūkininkai vis dažniau naudojasi informacinėmis technologijomis, kurios palengvina gamybos ir prekybos procesus. Be to, vis dažniau ūkininkams tenka imtis žemės valdymo ir aplinkosaugos darbų. Pastaraisiais metais šiame darbų sąraše šalia jau anksčiau čia įrašytų gyvulių sveikatos bei gerovės įtraukta ir maisto sauga. Vargu, ar kokiai kitai profesijai būtina turėti tiek daug įvairiausių sugebėjimų.

Dauguma ūkių yra nedidelės įmonės, kurios dažnai yra šeimos verslas. Neretai kaimo gyvenvietėse jie yra pagrindiniai vietos darbdaviai, todėl jų vaidmuo kaimo vietovėse yra labai didelis.

ūkininkai dirba ne vieni. Jie yra pirmoji grandis maisto gamybos grandinėje.

  • Microsoft Word 824 KB
  • 2012 m.
  • 26 puslapiai (5117 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vilma
  • Europos sąjungos žemės ūkis
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos sąjungos žemės ūkis. (2010 m. Gruodžio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-sajungos-zemes-ukis.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 27 d. 11:01
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo