Europos šalių rodiklių analizė


Darbo tikslas. Darbe naudojami metodai. Lietuvos , Rumunijos ir Portugalijos tarpusavio santykių apibūdinimas Lietuva – Rumunija. Pagrindinės prekės , kurias eksportuoja Lietuva. Pagrindinės prekės , kurias importuoja Lietuva. Lietuvos įmonės turinčios tiesioginių investicijų Rumunijoje. Lietuva – Portugalija. Rumunija – Portugalija. Struktūrinius pokyčius lemiančių ekonominių socialinių rodiklių lyginamoji analizė NEDARBO LYGIS. Valandinis darbo užmokestis. Europos Sąjungos šalių bendrojo vidaus produkto struktūrų lyginamoji analizė. Europos Sąjungos šalių ryšio tarp nedarbo lygio , išsilavinimo , gyvenimo trukmės , skurdo lygio ir ekonomikos augimo nustatymas. Metai 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 BVP 1 Gyventojui tūkst. Žmonės žemiau skurdo ribos. BVP ir nedarbo lygis. BVP ir skurdas. BVP ir gyvenimo trukmė. BVP 1 gyventojui.


Palyginti ekonominių - socialinių rodiklių analizes, atkreipiant dėmesį į jų dinamiką prieš pasaulinę finansų ir ekonomikos krizę, krizės laikotarpiu, po krizės. Apibendrinti tendencijas.

Išanalizuoti pasirinktų šalių BVP struktūras, apskaičiuojant absoliutųjį struktūrinių pokyčių rodiklį, struktūrinių pokyčių intensyvumo rodiklį. Įvardinti struktūrų panašumus, skirtumus, pokyčių intensyvumą.

Nustatyti ryšį tarp BVP, tenkančio vienam gyventojui ir nedarbo lygio, išsilavinimo, gyvenimo trukmės, skurdo lygio. Ryšį teoriškai pagrįsti.

Darbe naudojami metodai: palyginimai ir jų analizė, absoliutusis struktūrinių pokyčių rodiklis, struktūrinių pokyčių intensyvumo rodiklis.

Pagrindinės prekės, kurias eksportuoja Lietuva: automobilius, mašinas ir jų įrenginius, naudingos iškasenos, metalai ir jo dirbiniai.

Pagrindinės prekės, kurias importuoja Lietuva: taip pat automobilius, mašinas ir jų įrenginius, mineralinį kurą, chemijos produkcija.

Rumunija Lietuvoje investavo – 0,89 mln. eurų (apdirbama gamyba, didmeninė ir mažmeninė prekyba, transportas ir saugojimas, privataus nekilnojamojo turto įsigijimas ir pardavimas);

Tarp Lietuvos ir Portugalijos 2016 m. prekybos apyvarta siekė apytiksliai 109 milijonus eurų, todėl Portugalija užima 22 vietą iš 27 Lietuvos prekybos partnerių Europos sąjungoje. Iš jų 63 milijonus eurų sudaro eksportas į Portugaliją (21 vieta, tarp Europos Sąjungos valstybių) ir 46 milijonus eurų sudaro importas iš Portugalijos (23 vieta tarp Europos Sąjungos valstybių). Pagal turimus duomenis eksportas į Rumuniją per metus sumažėjo 21,4 %, o importas – padidėjo 2 %, bendrai sudėjus skaičius galima apskaičiuoti, kad prekybos apyvarta sumažėjo 12,5 %.

Pagrindinės prekės, kurias importuoja Lietuva: popierius ir kartonas, organiniai chemijos produktai, branduoliniai reaktoriai, katilai, mašinos ir mechaniniai įrenginiai.

Tarp Rumunijos ir Portugalijos 2016 m. prekybos apyvarta siekė apytiksliai 499 milijonus JAV dolerių. Iš jų 332 milijonų JAV dolerių sudaro eksportas į Portugaliją ir 167 milijonų JAV dolerių sudaro importas iš Portugalijos.

Viešasis valdymas, gamyba, švietimas, žmonių sveikata ir soc. Darbo veikla

Profesinė, mokslinė ir techninė veikla; administracinė ir paramos paslaugų veikla

Menas, pramogos ir poilsis; kita aptarnavimo veikla; namų ūkio ir eksteritorialinių organizacijų ir įstaigų veikla

Bendroji ekonominių struktūrinių pokyčių samprata remiasi ilgalaikiais ir nuolatiniais pasikeitimais ir skirtingų ūkio sektorių dominavimu ekonomikos sistemoje. Plačiąja prasme ekonomikos struktūra siejama su skirtingu ekonominių veiklų išsidėstymu ir skirtingu ekonominių išteklių paskirstymu tarp ūkio sektorių veiklų. Struktūriniai pokyčiai daro įtaką ekonomikos plėtrai, leisdami skirtingoms ekonomikos sistemoms prisitaikyti prie globalizacijos proceso reikalavimų.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (2211 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rytis
  • Europos šalių rodiklių analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos šalių rodiklių analizė. (2017 m. Gruodžio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-saliu-rodikliu-analize.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 27 d. 11:04
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!