Europos šalys


Referatas kipras. Jungtinė karalystė referatas. Š. europos šalys. Europos geografinis centras skaidres. Miškastepės. Uralo kalnai referatai. Arktikos zemynas. Referatas išsireiškimas. Upe volga referat. Skaidres apie europos salys.

Europa vienas iš mažiausių (antras po Australijos) Pasaulio žemynų, jos plotas (10,4 milijono kvadratinių kilometrų), užima tik 1/15-ąją pasaulio teritorijos. Kartu su Azija sudaro Eurazijos žemyną. Europoje gyvena apie 727 mln. žmonių (trečiasis pagal gyventojų skaičių žemynas). Europa taip pat dažnai vadinama "Senuoju kontinentu" priešpriešinant "Naujajam kontinentui" (Amerikai). "Europa" yra vienas iš labiausiai ginčytinų geografinių išsireiškimų. Paties pavadinimo etimologija neaiški, taip pat ginčytinos ir Europos ribos.

Europoje gyvena apie 727 mln. Žmonių (trečiasis pagal gyventojų skaičių žemynas). Europa taip pat dažnai vadinama senuoju kontinentu priešpriešinant naujajam kontinentui (amerikai). europa yra vienas iš labiausiai ginčytinų geografinių išsireiškimų. Patiešiaurėje europos krantus skalauja arkties vandenynas, vakaruose - atlantas, pietryčiuose - juodoji ir kaspijos jūros, pietuose - viduržemio jūra. Rytuose europa ribojasi su uralo kalnynu. Pagal kai kurių mokslininkų skaičiavimus europos geografinis centras yra Lietuvoje (1989 m. Prancūzijos nacionalinis geografijos institutas nustatė, kad europos centras yra prie girijos ežero ir bernotų piliakalnio, tarp 25 ir 26 km. Į šiaurės rytus nuo vilniaus). Pagrindinės salos ir salynai: naujoji žemė, islandija, korsika, malta, britų salynas, kipras, sardinija, sicilija, kreta. Bendras salų plotas apie 730 tūkst. Kv. Km. Apie 1/4 europos teritorijos sudaro pusiasaliai. Didžiausi pusiasaliai - kolos, skandinavijos, apeninų, pirėnų, balkanų, jutlandijos. Vidutinis aukštis virš jūros lygio apie 340 m, aukščiausia viršukalnė - 4808 m (monblano kalnas).

Vyrauja lygumos (didžiausios - rytų europos, vidurio europos, dunojaus, paryžiaus baseino). Kalnai užima apie 17% etritorijos (pagrindiniai - alpės, karpatai, pirėnai, apeninai, uralas, skandinavijos ir balkanų pusiasalių kalnai). Islandijoje ir viduržemio jūros regione yra veikiančių ugnikalnių. Didžiojoje europos dalyje vyrauja vidutinis klimatas (vakaruose jūrinis, rytuose - kontinentinis), šiaurės salose - subarktinis ir arktinis, pietų europoje - viduržemio jūros. Arktikos salose, islandijoje, skandinavijos kalnuose ir alpėse yra ledynų (bendras plotas virš 116 tūkst. Kv. Km). Didžiausios upės: volga, dniepras, donas, pečiora, š. Dvina, dunojus, vysla, odra, elbė, reinas, luara, nemunas, rona, tachas). Didžiausi ežerai: ladogos, onegos, čiudo, balatono, ženevos. Arktikos salose ir arkties vandenyno pakrantėje - arktinės dykumos ir tundra, piečiau - miškatundrė, spygliuočių, mišrieji ir plačialapių miškai, miškastepės, stepėairija, albanija, andora, austrija, azerbaidžanas, belgija, bosnija ir hercegovina, bulgarija, čekija, danija, estija, graikija, islandija, ispanija, italija, jungtinė karalystė, kroatija, latvija, lenkija, lichtenšteinas, Lietuva, liuksemburgas, makedonija, malta, moldavija, monakas, norvegija, olandija, portugalija, prancūzija, rumunija, san marinas, serbija ir juodkalnija, slovakija, slovėnija, suomija, švedija, šveicarija, ukraina, vatikanas, vengrija, vokietija.

  • Microsoft Word 328 KB
  • 2011 m.
  • 5 puslapiai (1251 žodžiai)
  • Kecas
  • Europos šalys
    10 - 2 balsai (-ų)
Europos šalys. (2011 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-salys.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 23:07
×