Europos taryba ir jos institucijos


Europos taryba ir jos institucijos pokarinės integracijos Europoje istorija. 1948. įkurta Europos Ekonominio Bendradarbiavimo Organizacija sudaryta iš. Ekonominį bendradarbiavimą lydėjo integracija ir kitose srityse. 1949. gegužės 5. Londone 10 valstybių pasirašė E T statutą. Europos Tarybos narės –. Valstybė kandidatė Baltarusija yra nuo 1993. kovo. Stebėtojo statusas. Lietuva į ET įstojo. ET tikslai. ET priėmė per 190 konvencijų ir susitarimų. Keletas naujausių ET konvencijų. Pinigų plovimas ir nusikalstamumas. Vaikų apsauga. Elektroniniai nusikaltimai /. Terorizmas ir prekyba žmonėmis. Didžiausias ET laimėjimas – veiksmingos žmogaus teisių apsaugos sistemos sukūrimas pagal EŽTK Europos Tarybos institucijos. Ministrų komitetas. Parlamentinė Asamblėja. Europos žmogaus teisių teismas. Kas gali kreiptis į šį teismą. Kokias procedūras privalu atlikti prieš kreipiantis į Europos Žmogaus teisių Teismą. Kaip kreiptis į Teismą. Kiek laiko užtrunka bylos nagrinėjimas. Taikus susitarimas. Teismo sprendimai. Ką gali priteisti Europos Žmogaus Teisių Teismas. Europos komisija kovai su rasizmu ir netolerancija. Europos komisija kovai su rasizmu ir netolerancija ECRI. Rasizmas ir diskriminacija. Visi skirtingi , visi lygūs ". Europos komisijos prieš rasizmą ir netoleranciją ECRI. Smurtas šeimoje. Stabdykime smurtą prieš moteris šeimoje ”. Tautinių mažumų apsauga ir romams skirta kampanija. Europos regionų , arba mažumų , kalbų chartija. Kurkime Europą vaikams ir su vaikais ”.

Po I pasaulinio karo 1923 m. grafas Coudenhove-Kalergis išplėtojo savo mintis ir idėjas apie Paneuropą. Jos tapo ateities Europos eskizu ir viso kontinento mastu apėmė muitų sąjungą bei karinį aljansą.

1943 m. Didžiosios Britanijos premjeras Winstonas S. Churchillis pareiškė nuomonę, kad

1947 m. 16 Vakarų Europos valstybių dalyvavo Paryžiaus konferencijoje ir joje įsteigto Ekonominio komiteto veikloje, dėl to 1948 m. buvo įkurta Europos Ekonominio Bendradarbiavimo Organizacija.

1947 m. Konferencija prasidėjo nuo įvairių ekonomikos pertvarkymo nacionalinių planų peržiūrėjimo, o po to parengta Amerikos pagalbos paskirstymo programa, kuri buvo numatyta laikotarpiui nuo 1948 iki 1951 m.

Ši organizacija 1961 m. buvo reorganizuota į Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizaciją (OECD), turinčią tikslą padėti besivystančioms šalims. Jos narėmis tapo JAV, Kanada bei EEB kaip organizacija, t.y. atskirai nuo savo valstybių narių.

1948 m. gegužę Tarptautinio Europos vienybės judėjimo komitetas suorganizavo Hagos kongresą, kuriame dalyvavo 700 delegatų ir stebėtojų iš Europos valstybių.

Kongresas siekė, kad kai kurios suverenios valstybių teisės būtų perduotos ES, būtų sušauktas EUROPOS susirinkimas ir pritarta rengiamai žmogaus teisių chartijai.

ET yra regioninė tarptautinė organizacija, daugiausia užsiimanti žmogaus teisių apsaugos ir demokratijos plėtros Europoje klausimais. Be to, ET turi kompetenciją kitose svarbiose Europos valstybių bendradarbiavimo srityse, susijusiose su žmogaus teisėmis bei demokratijos plėtra: teisinė pagalba, socialiniai klausimai ir kt. ET nesvarsto tik saugumo ir gynybos klausimų.

Bendrų Europos visuomenei problemų (mažumų, kovos su ksenofobija ir netolerancija, aplinkos apsaugos, bioetikos, AIDS, narkomanijos ir kt.) sprendimas;

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (1666 žodžiai)
  • Eimantė
  • Europos taryba ir jos institucijos
    10 - 4 balsai (-ų)
Europos taryba ir jos institucijos. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-taryba-ir-jos-institucijos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 21 d. 03:13
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo