Europos Transporto ministrų konferencijos veikla


Europos Transporto ministrų konferencija. I-I. Įvadas. I-II. Europos Viršūnių Taryba. I-III. Europos Transporto ministrų taryba (ETMT – toliau) – kas tai? I-IV. Nuostatos apibrėžiančios ESMT įgaliojimus, priimant sprendimus. Europos Transporto ministrų konferencija. II-I. Konferencijos struktūra. II-II. Konferencijos tikslai. II-III. Konferencijos narės ir Ministrų taryba. II-IV. Europos Transporto ministrų konferencijos leidimas. II-V. Europos Transporto ministrų konferencijos ryšiai su tarptautinėmis organizacijomis. II-VI. Konferencijos išvados. Terminų aiškinimas. Cmr konvencijos analizė (individuali užduotis). Dokumentai ir jų pavyzdžiai. VII-I. Dokumentų paaiškinimai. VII-II. Dokumentų pavyzdžiai. Išvados. Naudotos literatūros ir šaltinių sąrašas.

Darbo aktualumai: Tema aktuali tuo, jog Europos Transporto ministrų konferencija priima, galima sakyti, visus įstatymus susijusius su transportu, o tai Logistikos sferai yra svarbiausia.

Darbo metodas: Duomenų rinkimas iš pateiktų šaltinių, bei jų pritaikymas reikiant realizuoti šią temą;

Europos Transporto ministrų konferencijos veikla, jos darbo tikslai, ateities planai, informaciniai šaltiniai susiję šia veikla.

Visos normos yra išdėstytots Europos Bendrijos sutartyje. Taip pat į šias nuostatas įeina ir kitos ES institucijos, tokios kaip Europos Komisija, Europos Parlamentas. Toliau bus išdėstytos kai kurios nuostatos:

Europos Sąjungos Ministrų Tarybos vyraujančios funkcijos yra įstatymus leidimas;

Europos transporto ministrų konferencija, įvykusi Briuselyje 1953 m. spalio 13–17 dienomis, siekdama bendro sutarimo klausimais, susijusiais su Europos vidaus transportu, priėmė ir pateikė pasirašyti Europos transporto ministrų konferencijos protokolo tekstą kartu su priedu, kuriame yra darbo tvarkos taisyklės. [EUROPOS TRANSPORTO MINISTRŲ KONFERENCIJOS PROTOKOLAS, 1953m. Spalio 17d. , II dalis]

Imtis visų būtinų priemonių, kad visuotinai ir regionų lygmeniu tarptautinės svarbos Europos vidaus transportas būtų maksimaliai naudojamas ir kuo racionaliau plėtojamas;

Koordinuoti ir remti su Europos vidaus transportu susijusių tarptautinių organizacijų veiklą, atsižvelgiant į supranacionalinių institucijų darbą šioje srityje.

Konferencijų narėmės laikomos susitariančios šalys šiame protokole. Taip pat yra asocijuotų konferencijos narių: Jungtinės Amerikos Valstijų Vyriausybė, bei Kanados Vyriausybė. Visoms narėms Taryboje ir Konferencijose gali atstovauti stebėtojai, taip pat jiems perduodami visi Konferencijos dokumentai.

Tarybą sudaro ministrai, atsakingi už vidaus transportą savo vyriausybėse. Tais atvejais, kai skirtingus vidaus transporto klausimus sprendžia du ar daugiau kaip du vienos vyriausybės ministrai, Tarybos darbe gali dalyvauti bet kuris iš tų ministrų, bet nė viena vyriausybė narė Taryboje neturi daugiau kaip vieno balso.

Lentelę visų nariai su įstojimo data

Ši Konferencija gali užmegzti ryšius su bet kuria supranacionaline, tarptautine vyriausybine ar nevyriausybine organizacija, susijusia su Europos vidaus transportu.

Taip pat jei Konferencijoje aptariant konkrečius techninius klausimus prireikia specialių tyrimų, Taryba arba Komitetas pagal galimybes ir tinkamiausiu būdu prašys atitinkamą tarptautinę vyriausybinę ar nevyriausybinę organizaciją, susijusią su Europos vidaus transportu, atlikti reikalingus tyrimus. Remdamasis tais tyrimais, Komitetas teikia savo išvadas Tarybai tvirtinti.

Šios Konferencijos išvados įgyvendinamos joms pritariančiose šalyse; atitinkami transporto ministrai, veikdami individualiai pagal savo šalies suteiktą kompetenciją, imasi arba siūlo imtis visų priemonių, kurios jiems gali atrodyti tinkamiausios.

  • Microsoft Word 1508 KB
  • 2015 m.
  • 18 puslapių (2361 žodžiai)
  • Kolegija
  • Arnoldas
  • Europos Transporto ministrų konferencijos veikla
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Europos Transporto ministrų konferencijos veikla. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-transporto-ministru-konferencijos-veikla.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 13:08
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo