Europos vadovų taryba


Europos vadovu taryba nariai. Europos vadovų taryba darbai.

Kokia europos vadovų taryba buvo iki lisabonos sutarties sudarymo? Europos vadovų tarybos posėdžiai. Europos vadovų taryba po lisabonos sutarties. Literatūros sąrašas.

Bendrijų steigimo sutartyse nebuvo numatyta tokia institucija kaip Europos Sąjungos Vadovų Taryba. Nepaisant to, keletas Bendrijos valstybių narių Vadovų tarybų buvo surengta šeštajame dešimtmetyje ir septintojo dešimtmečio pabaigoje. Viename iš tokių vadovų susitikimų 1974 m. Paryžiuje buvo nuspręsta rengti Bendrijos valstybių narių vadovų reguliarius pasitarimus ir taip įsteigti šią instituciją.

Kartais Europos Vadovų Taryba lietuviškoje literatūroje vadinama „viršūnių taryba“, tuo siekiant pabrėžti skirtumą nuo ES Ministrų Tarybos ir Europos Tarybos, įkurtos 1949 m., jungiančios 45 Europos valstybes ir užsiimančios humanitariniu, kultūriniu, politiniu Europos žemyno valstybių bendradarbiavimu.

Galima išskirti dvi pagrindines priežastis, kurios 1974 m. Paryžiuje paskatino priimti sprendimą rengti reguliarius pasitarimus :

1.Bendrijos institucijos neveikė taip gerai, kaip buvo tikėtasi. Pirmas bendrijos išsiplėtimas (kuomet į bendriją įstojo Britanija, Airija ir Danija) apsunkino sprendimų priėmimo procesą. Todėl reguliarios institucijos, atsakingos už strateginių krypčių ir politinių impulsų nustatymą, sukūrimas tuo metu atrodė puiki išeitis.

2.Europos Vadovų Tarybos atsiradimas turėjo užtikrinti koordinaciją ir nuoseklumą.

  • Microsoft Word 27 KB
  • 2012 m.
  • 14 puslapių (4231 žodžiai)
  • Europos vadovų taryba
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos vadovų taryba. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-vadovu-taryba.html Peržiūrėta 2019 m. Gruodžio 09 d. 20:04
×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!