Europos valstybių palyginimas


Es palyginimas referatas. Europos pramone palyginimai. Europos saliu palyginimas.

Šalis gyventojų skaičius. Reljefas. Klimatas. Gyvunija augalija. Vidaus vandenys. Pramonė, žemės ūkis. Mokslas, kultūra. Ryšiai su lietuva. Portugalija 9,86 mln. gyventojų. Į šiaurę nuo Težo upės vyrauja miškingi kalnai, o į pietus plyti Portugalijos žemuma ir plynaukštė su kalvomis. Krašto šiaurėje į paviršių iškilusios uolos. Labiau į pietus pakrantė žema. Pačiuose pietuose yra lagūnų. Šiaurėje driekiasi iš kristalinių uolienų susidarę kalnagūbriai, viršūnės primena pjūklo dantis. Jų aukštis 1000-1400 m, o aukščiausias taškas – Eštrela-1991 m. Pietryčiuose driekiasi 300-700 m plynaukštė. Viduržemio pajūrio subtropinis, tačiau orams įtaką daro ir Atlanto vandenynas, bei šaltoji Kanarų srovė. Daugiausia kritulių per metus iškrinta aukščiausių kalnagūbrių vakariniuose šlaituose – 1200-2500 mm, o Ispanijos pasienyje – 400-600 mm. Krašto centre ir pietuose 400-800 mm. Pietinėje pakrantėje tik 300 mm. Beveik ¾ jų iškrinta šaltuoju metu. Vandens vidutinė 15- 17. Tarpukalnėse 3-5. Liepos vid. 19-25. 5% šalies ploto užima miškai. Šiaurėje spygliuočių ir plačialapių miškai. Žemiau auga ąžuolai, kaštonai, bukai, akacijos, aukščiau pinijos ir pušys. Pietuose visžaliai miškai.Gyvūnai: lūšys, vilkai, lapės, kiškiai, driežai, gyvatės, įvairūs graužikai, pakrantėse vandens paukščiai, vandenyje sardinės, krabai, omarai, austrės. Daugumos upių žiotys yra piltuvo tipo. Ilgiausia upė- Težas. Gamyba žemai. Labiausiai rūdų perdirbimo pramonė. Pramonės centrai – Lisabona, Portas, Setubalė. Ant Doro ir Težo pastatytos hidroelektrinės. Dideli įvežtinės naftos perdirbimo kompleksai. Lisabonoje statomi laivai. Apie 1/5 užima sodai ir vynuogynai. Soduose auginamos obelys, kriaušės, vyšnios, mandarinai, apelsinai, migdolai. Žemės derlingos, pietuose drėkinamos.

Į šiaurę nuo težo upės vyrauja miškingi kalnai, o į pietus plyti portugalijos žemuma ir plynaukštė su kalvomis. Labiau į pietus pakrantė žema. Pačiuose pietuose yra lagūnų.

Viduržemio pajūrio subtropinis, tačiau orams įtaką daro ir atlanto vandenynas, bei šaltoji kanarų srovė. Krašto centre ir pietuose 400-800 mm. Pietinėje pakrantėje tik 300 mm. Beveik ¾ jų iškrinta šaltuoju metu. Vandens vidutinė 15-. Tarpukalnėse 3-. Liepos vid. 19-.

5% šalies ploto užima miškai. Žemiau auga ąžuolai, kaštonai, bukai, akacijos, aukščiau pinijos ir pušys. Pietuose visžaliai miškai. Gyvūnai: lūšys, vilkai, lapės, kiškiai, driežai, gyvatės, įvairūs graužikai, pakrantėse vandens paukščiai, vandenyje sagamyba žemai. Labiausiai rūdų perdirbimo pramonė. Lisabonoje statomi laivai. Apie 1/5 užima sodai ir vynuogynai. Soduose auginamos obelys,plokščiakalniai ir kalnai 90 % ploto. Pusę ispanijos- mesetos plokščiakalnis- 800-1000 m. Į šiaurę nuo jų senoji bastilija, pietus – naujoji kastilija. Prancūzijos pasieniu driekiasi pirėnų kalnai.

Klimatui įtakos turi drėgnas atlantas ir sausa afrika, be to, kalnų grandinių išsidėstymas. Ispanijos šiaurės ir š. Vakarų rajonuose iškrinta bene daugiausia kritulių europoje– iki 2000-3000 mm. Kitur 300mm. Drėgnajai ispanijai būdins vidutinių platumų jūrinis klimatas. Temperatūra 7-10, vasara 18-. Sausiojoje krašto dalyje žemyninis. Plokšč. - 1-5 cdauguma ispanijos upių nėra vandeningos, vasarą jos labai nusenka, todėl laivybai netinka. Tik gvadalkivyro upe plaukioja laivai.

Labiausiai plėtojama ispanijoje geležies rūdos ir akmens anglių gavyba. Ispanija sau gamina aliuminį, cinką, varį, šviną. Išplėtota laivų statyba. Gamina citro1200 km alpių kalnagrūbių lankas skiria italiją nuo vidurio europos. Aukštesnivakariniai kalnagrūbiai viename jų yra aukščiausias europos 4807 m kalnas – monblanas. Kalnagūbriai kristalinių uolienų kilmės.

Viduržemio pajūrio tipo, subtropinis. Jūros įtaka labai didelė, nes pusiasalyje nėra daugiau kaip 200-220 km nuo jos nutolusių vietų. Pietuose 28 c o kitur 20-23 c. Žiemą 1-15 salcio.

Yra daug klevų, ąžuolų, kaštonų ir alpėse kalnų pievų. Lygumose miškai beveik visi iškirsti. Miškai per daugelį metų buvo iškirsti ir jų like tik šlaituose. Yra stirnų, lapių, meškų, vilkų, smulkių plėšrūnų, graužikų, voverių, kiaunių, kiškių, 400 rūšių paukščsvarbiausios pramonės šakos: metalurgija, mašinų gamyba, laivų statyba, chemijos pramonė, naftos perdirbimas, aliuminio, cinko, švino gamyba.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2012 m.
  • 5 puslapiai (1105 žodžiai)
  • Ambraziejus
  • Europos valstybių palyginimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Europos valstybių palyginimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-valstybiu-palyginimas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 02:41
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo