Europos valstybių politinė raida


Valstybiu politine raida viduramziais. Karoliniu atstovai. Europos valstybiu poltine. Politine vakaru europos saliu raida. Politine europos raida. Europos politine raida. Franku valstybes politine raida. Suanso musis. Franku politine raida. Ankstyvuju viduramziu europos politine raida.

Viduramžių europos valstybių politinė raida. Rašinys apie Europos valstybes.

Viduramžiais daug tautų buvo įkūrusios savo valstybes, bet jos greitai žlugdavo. Frankai - viena iš nedaugelio tautų, kurie sugebėjo susikurti savo valstybę. Jie iš netolimos Užreinio teritorijos atsikėlė į Galiją, 486m. laimėjo mūšį prie Suanso, užkariavo galus ir 496m. priėmė krikščionybės tikėjimą. Vienas iš svarbiausių ankstyvųjų viduramžių įvykių – frankų karaliaus Chlodvigo krikštas, kuris įvyko apie 496m. Jis pradėjo krikščioniškos Europos formavimąsi. Taip pat Chlodvigas pradėjo Merovingų dinastiją didelėje Vakarų ir Vidurio Europos dalyje. Šioje valstybėje VII – VIIIa. Teisiškai buvo įtvirtinta privati, dirbamos žemės, nuosavybė. VIIa. Pabaigoje Merovingų visiškai valdė ir ribojo diduomenė: stipriausi vadai perėmė rūmų valdytojų funkcijas. Pipinas Trumpasis nuvertė paskutinį Merovingą it taip prasidėjo Karolinių dinastija. Šios dinastijos žymiausias atstovas buvo Karolis Didysis, kuris valdė 768-814m. Jis sukūrė pirmąją didelę Vakarų Europos viduramžių valstybę. Surengė daug žygių, norėdamas pavergti saksus, kurie nuolatos puldinėjo ir plėšė frankų žemes. Karolis Didysis žudęs belaisvius, juos kankinęs, niokojęs kraštą – užkariavo saksus ir privertė juos apsikrikštyti. Taip pat jis valstybę suskirstė į grafystes, kurias valdė grafai. Jie administravo ir teisė apygardose, vadovavo kariuomenei. Karolis Didysis į savo dvarą pritraukė daug išsilavinusių žmonių, kurie skatino švietimo, literatūros ir meno raidą. Atsirado supaprastintas lotyniškas raštas, architektūroje įsigalėjo romaninis stilius.

  • Istorija Rašinys
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2012 m.
  • 2 puslapiai (631 žodžiai)
  • Indrė
  • Europos valstybių politinė raida
    10 - 1 balsai (-ų)
Europos valstybių politinė raida. (2012 m. Lapkričio 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-valstybiu-politine-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:05
×