Europos valstybių skolų krizės


Europos valstybių skolų krizės. Įvadas. Graikija. Europa. Ispanija. Lietuva.

Lietuva ES išsiskiria kaip viena mažiausi¹ valstybes skol¹ turinèiu ES valstybiu. 2012 m. pirm¹ji ketvirti ji sieke 42,7 proc. BVP. Nepaisant to, per pastaruosius metus buvo stebimas spartus jos augimas. Nuo 2008 m. Lietuvos valstybes skolos ir BVP santykis išaugo daugiau nei dvigubai. Tai leme del ekonominio nuosmukio sumažejês BVP, mažejantis eksportas, augantis nedarbo lygis, o tai s¹lygojo didesnes vyriausybes išlaidas, sumažejus pajamoms. Biudžeto deficitas staigiai išaugo, valstybe buvo priversta skolintis daugiau. Nors analizuojamas rodiklis nera didelis, taèiau eur¹ isivesti ketinanèiai šaliai butina laiku suvaldyti valstybes skolos augim¹, kad nebutu viršyta Mastrichto kriterijaus nustatyta 60 proc. riba.

kriterijaus – viršija 60 proc. valstybes skolos ir BVP santykio rib¹. Bendras ES valstybiu skolos ir BVP santykis, Europos statistikos agenturos duomenimis. 2012 m. pirm¹ji ketvirti buvo lygus 83,4 proc., o euro zonos valstybiu – 88,2 proc. Taigi, isivedusios eur¹, valstybes daugiau paiso savo finansiniu interesu nei tarptautines sutarties nustatytu s¹lygu. Del šios priežasties didžiausi¹ valstybes skolos ir BVP santyki ES turinèios šalys (Graikija, Italija, Portugalija, Airija ir Ispanija) kenèia nuo viešojo sektoriaus finansu problemu, o tai daro itak¹ viso pasaulio finansu rinkoms.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2014 m.
  • 4 puslapiai (1623 žodžiai)
  • Ieva
  • Europos valstybių skolų krizės
    10 - 10 balsai (-ų)
Europos valstybių skolų krizės. (2014 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/europos-valstybiu-skolu-krizes.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:35
×