Eutanazija Medicinos etikos atvejo analizė


Medicinos etikos atvejo analizė. Gaivinimo dirbtiniu būdu atsisakymas. Įvadas. Atvejis. Atvejo analizė. Paciento pozicija. Atvejo aptarimo rezultatai grupėje. Literatūros sąrašas.

Šiuolaikiniame pasaulyje, kuris yra pilnas įvairių pasirinkimų, galimybių ir aukštai išvystytos technologijos, žmogaus požiūris į daugelį dalykų yra labai pasikeitęs, įskaitant ir požiūrį į gyvybę, senatvę ir ligą. Esant tokiam dideliam gyvenimo tempui, dideliam stresui, prastai gyvenimo kokybei – auga ir nepagydomų, sunkių bei sukeliančių didelę agoniją ligų skaičius. Susidūrus su tokia realybe, kad medicina šiais laikais vis dar nėra visagalė, kad išprestų visas sveikatos problemas, kai kurios valstybės mano radusios išeitį – įteisino eutanaziją. Tai neišvengiamai diskutuojama ir siekiama įgalinti Lietuvoje.

Eutanazija (gr. ευ 'geras, garbingas' + θάνατος 'mirtis') – tuo buvo nusakoma, kokia turi būti mirtis, kurią galėtume įvardinti kaip laimingą. Tačiau šiandiena “eutanazija” suprantama kaip veiksmas ar veiksmo nebuvimas, kuris savaime arba turint tikslą sukelia mirtį, idant baigtųsi kentėjimai. Šį apibrėžimą pateikia Vatikano dokumentas “Deklaracija apie eutanaziją. Iš jo išplaukia dvi pagrindinės eutanazijos rūšys. Kada mirtis sukeliama ligoniui, atliekant kokį nors veiksmą (pvz. sušvirkščiant mirtiną vaistų dozę ), tuomet tai vadinama aktyvia eutanazija. Atliekant pasyvią eutanaziją žmogaus gyvybė užgęsta kažko jam nedarant (neveikimas), kas galėtų palaikyti ar sugrąžinti jo gyvybę, ir dėl to įvyksta mirtis.

Viena pagrindinių gydytojo užduočių yra paciento gerovės užtikrinimas. Kenčiančiojo gyvenimo užbaigimas, negydymas ar gydymo nutraukimas, kai nėra vilties pasveikti ar išgyventi, ar kai gydant būtų sukelta tik daugiau kančių ir išeitis būtų vis vien ta pati – mirtis, gali būti vienu iš gerovės užtikrinimo įrankių.

Tačiau ar ne gydytojo pareiga pirmiausia nepakenkti, rūpintis ligonio sveikata ir gyvybe? Ir kas turi teisę nuspręsti, kada kas turi ir kaip turi numirti? Pacientas? Ar gydytojai?

  • Medicina Analizė
  • Microsoft Word 31 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1629 žodžiai)
  • Dovile
  • Eutanazija Medicinos etikos atvejo analizė
    10 - 3 balsai (-ų)
Eutanazija Medicinos etikos atvejo analizė. (2015 m. Sausio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/eutanazija-medicinos-etikos-atvejo-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 00:10
×