Eutanazija už ir prieš esė


Požiūris į eutanaziją. argumentai už ir prieš asmeninė filosofinė esė. Sergantis žmogus 12. jūsų požiūris į eutanaziją ? pateikite argumentus už ir prieš.

Manau eutanazija turi tiek pliusų, tiek minusų, todėl labai sunku nuspręsti kurią poziciją palaikyti. Pasitaiko daug atvėjų, kai eutanazija pateisinama, tačiau dar labiau analizuojant, randama vis daugiau priežasčių, kodėl toks gyvybės nutraukimas turėtų būti neleistinas.

Vienas iš eutanaziją pateisinančių veiksnių yra gailestingumas. Jis reikalauja palengvinti kito žmogaus kančią ar skausmą, jei kenčiantysis to pageidauja, jei tuo nepažeidžiami kiti moraliniai įsipareigojimai, skausmas ir kančia nėra tik laikini, o mirtis neišvengiama. Tuomet, kai nebelieka kitų priemonių skausmui numalšinti, tokioje situacijoje eutanazija tampa vieninteliu geru sprendimu. Neseniai internete buvo paskelbtas straipsnis apie panašią situaciją. Motina, būdama medikė, suleido mirtiną dozę nuodų savo apdegusiam sūnui. Vaikino padėtis buvo beviltiška. Jis neturėjo jokios galimybės toliau gyventi, kentė psihologines ir fizines kančias. Todėl motina tik tokiu būdu galėjo palengvinti sūnui kančią. Manau atvėjų, kai eutanazija nukentėjusiojo atžvilgiu yra geriausia priemonė nutraukti kančias, pasitaiko gana dažnai. Todėl daktarai turėtų bent jau taip ligoniui padėti.

Bet kas gali nubrėžti tą ribą, kuri nurodytų ar galima žmogui taikyti eutanaziją ar ne? Jei eutanazija būtų galima, tai kiekvienas pacientas žinotų, kad gali ja pasinaudoti ir neįvertintų realios situacijos adekvačiai. Juk kiekvienas žmogus skausmą ir kančią suvokia kitaip, ir niekas jos jokiu prietaisu negali pamatuoti.

  • Filosofija Esė
  • Microsoft Word 21 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (931 žodžiai)
  • Sandra
  • Eutanazija už ir prieš esė
    10 - 7 balsai (-ų)
Eutanazija už ir prieš esė. (2016 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/eutanazija-uz-ir-pries-ese.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 06:14
×