Eutanazija: už ir prieš? skaidrės


Lietuvos sveikatos mokslų universitetas. Eutanazija už ir prieš? Eutanazijos apibrėžimas. Eutanazijos rūšys. Svarbiausi eutanazijos sampratos bruožai. Eutanazijos aspektai. Eutanazijos apibūdinimas/samprata. Argumentai už. Argumentai prieš. Situacijos, kuomet būtų galima atlikti eutanaziją. Abortas kaip eutanazijos išraiška. Eutanazija Lietuvoje. Apibendrinimas. Literatūros sąrašas.

Lietuvos sveikatos mokslų universitetasEutanazija: už ir prieš?

Darbo tikslas: Išsiaiškinti argumentus už eutanaziją ir prieš. Darbo uždaviniai: Paaiškinti eutanazijos apibrėžimą; Nurodyti eutanazijos rūšis; Aptarti eutanazijos rūšis; Nurodyti eutanazijos sampratos bruožus; Aptarti eutanazijos aspektus.

Sąmoningą gyvenimą trumpinanti veikla ar sąmoningas gyvenimą pratęsiančios veiklos neatlikimas nepagydomam pacientui šio interesais. Pagalba mirti gera mirtimi sąmoningai sutrumpinant mirties procesą. Veiksmai, kuriais siekiama sąmoningai užbaigti ar sutrumpinti kito asmens gyvenimą šio prašymu ar šio interesais. Sąmoninga gyvybės nutraukimo veikla, kurią atlieka asmuo kito asmens prašymu.

Tai veikla, kurios pasekmė yra mirtis (todėl pasyvi eutanazija nelaikytina eutanazija). Tai veikla ne paties asmens, o kito (todėl „pagalba numirti“ skiriasi nuo eutanazijos). Veikiantysis turi ketinimą numarinti kitą asmenį (todėl „netiesioginė eutanazija“, pvz., kaip šalutinis skausmo malšinimo poveikis nelaikytinas eutanazija). Veiksmo motyvas įeina į paties asmens interesus.

Etinis, humanistinis; Religinis; Medicininis; Psichologinis; Žmogaus teisių ir autonomijos; Kriminalistinis.

Ligonis miršta ramiai ir oriai, apsuptas artimų žmonių; Sutrumpina artimųjų sielvartą ir kančias; Žmogus žinantis savo mirties laiką gali deramai jai pasiruošti; Gydytojas galėtų legaliai vykdyti paciento valią, jai būtų priimtas įstatymas.

Šventa gydytojo pareiga – rūpintis paciento sveikata ir gyvybe, t.y. gydyti, taip pat leisti žmogui numirti natūralia mirtimi; Hipokrato priesaika draudžia atimti gyvybę tyčiniu būdu; Šiuolaikinė medicina vystosi taip, kad visai įmanoma, jog padedamas medikamentų asmuo galės gyventi ilgai; Galimybė piktnaudžiauti eutanazija; Pasitikėjimo gydytojais praradimas; Paciento „noro“ mirti motyvai; Nuožulnioji plokštuma, manoma, jog įteisinus vieną eutanazijos forma, ją būtinai seks ir kitos eutanazijos formos.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 374 KB
  • 2015 m.
  • 19 puslapių (842 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jowani
  • Eutanazija: už ir prieš? skaidrės
    10 - 4 balsai (-ų)
Eutanazija: už ir prieš? skaidrės. (2015 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/eutanazija-uz-ir-pries-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 20 d. 02:31
×