Eutanazija - už savarankiškas darbas


Eutanazija-už. Eutanazija visada sukelia mirtį. Lietuvoje įteisinta viena iš eutanazijos formų – pasyvioji savanoriška eutanazija. Nuspręsti turi pats pacientas. Žinoma kaip sakoma kiek žmonių tiek nuomonių, bet manau kad kiekvienas turime pagalvoti ar norime matyti savo artimąjį gyvenanti nepakeliamuose kančiose?


Šiame dispute aš pateiksiu keletą argumentų kurie patvirtina mano pritarimą eutanazijos įteisinimui.

A2-. Lietuvoje įteisinta viena iš eutanazijos formų – pasyvioji savanoriška eutanazija, t.y. kai gydymas nutraukiamas ar netaikomos paties paciento reikalavimu. Pacientų teisių ir žalos atlyginimo sveikatai įstatymo57 8 str. įtvirtinta nuostata, kad pacientas turi teisę atsisakyti gydymo. Šia nuostata, valstybė suteikia teisę individui teisę pasyviai, o tam tikrais atvejais – aktyviai nusižudyti, atsisakant gydymo, kuris išgelbėtų gyvybę. Be abejo, pasyvioji savanoriška eutanazija gali būti taikoma tik esant tam tikroms sąlygoms. Pirma, pacientas turi būti kompetentingas priimti sprendimą atsisakyti ar nutraukti gydymą. Jeigu pacientas nepajėgus protingai priimti sprendimą (pvz.: mažametis, komos būklės, neveiksnus dėl psichikos ligos ir pan.), jo, nors ir sunkiai sergančio, gydymas turi būti tęsiamas. Antra, tam, kad pacientas galėtų priimti vienokį ar kitokį sprendimą, gydytojas jam privalo suteikti visapusišką informaciją apie ligą, prognozę, galimybes išgyti ir pan. (CK 6.727 str.). Trečia, gydymo atsisakymas ar reikalavimas jį nutraukti turi būti įformintas paciento medicinos dokumentuose (gydytojas padaro įrašą ir pacientas pasirašo) (CK 6.

  • Microsoft Word 15 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (747 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rasa
  • Eutanazija - už savarankiškas darbas
    10 - 2 balsai (-ų)
Eutanazija - už savarankiškas darbas . (2017 m. Gegužės 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/eutanazija-uz-savarankiskas-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 11:54
×