Eutanazija


Eutanazija referatas. Argumentai prieš eutanaziją. Eutanazija argumentai. Kursiniai darbai apie eutanazija. Informacija apie eutanazija. Argumentai uz eutanazija. Eutanazija rasinys. Argumentai už ir prieš eutanaziją. Ese apie eutanazija. Eutanazija uz ir pries moksliniai argumentai.

Eutanazija. Savanoriškos ir nesavanoriškos eutanazijos skirtis. Aktyvios ir pasyvios eutanazijos skirtis. Argumentai už eutanaziją. Argumentai prieš eutanaziją. Iš pirmo žvilgsnio turbūt atrodo, kad tai nėra aktualus klausimas, tačiau taip atrodo tol, kol žmogus pats arba jo artimieji akis į akį nesusitinka su ligos ar nelaimingo atsitikimo sukelta nepakeliama kančia ir klausimu dėl tolimesnės žmogaus egzistencijos tikslingumo. Sutekdami prioritetą dvasiniam pasauliui, galėtume samprotauti, kad nieko be priežasties nebūna: jei jau susiklostė tokia sudėtinga situacija, tai „dievas žino, ką daro, ir kančia reikalinga sielos (dvasios) apvalymui, kad toliau jai būtų geriau egzistuoti dvasiniame pasaulyje ir, žinoma, reikėtų pasisakyti prieš eutanazijos įteisinimą. Prieš pradedant svarstyti etinius argumentus už ar prieš eutanaziją, svarbu išsiaiškinti pačią eutanazijos sąvoką ir kas skiria ją nuo kitų gyvybės nutraukimo formų (žmogžudystės, mirties bausmės ar savižudybės). Eutanazija paprastai apibrėžiama kaip rami ir lengva mirtis (gr. Eu - geras, garbingas, thanatos - mirtis). Eutanazija turėtų būti suprantama kaip sąmoningas žmogaus gyvybės nutraukimas kiek įmanoma švelnesnėmis priemonėmis, atliekamas vien marinamojo labui.

Iš pirmo žvilgsnio turbūt atrodo, kad tai nėra aktualus klausimas, tačiau taip atrodo tol, kol žmogus pats arba jo artimieji akis į akį nesusitinka su ligos ar nelaimingo atsitikimo sukelta nepakeliama kančia ir klausimu dėl tolimesnės žmogaus egzistencijos tikslingumo. Sutekdami prioritetą dvasiniam pasauliui, galėtume samprotauti, kad nieko be priežasties nebūna: jei jau susiklostė tokia sudėtinga situacija, tai dievas žino, ką daro, ir kančia reikalinga sielos (dvasios) apvalymui, kad toliau jai būtų geriau egzistuoti dvasiniame pasaulyje ir, žinoma, reikėtų pasisakyti prieš eutanazijos įteisinimą.

Prieš pradedant svarstyti etinius argumentus už ar prieš eutanaziją, svarbu išsiaiškinti pačią eutanazijos sąvoką ir kas skiria ją nuo kitų gyvybės nutraukimo formų (žmogžudystės, mirties bausmės ar savižudybės). Eu - geras, garbingas, thanatos - mirtis). Eutanazija turėtų būti suprantama kaip sąmoningas žmogaus gyvybės nutraukimas kiek įmanoma švelnesnėmis priskirtumas tarp savanoriškos ir nesavanoriškos eutanazijos remiasi paciento sugebėjimu ar nesugebėjimu apsispręsti, jo kompetencija. Tam, kad paciento apsisprendimas būtų pilnavertis, jam turi būti suteikta visa reikalinga informacija apie jo ligą ir gydymo galimybes ir prognozes, o pacientas turi būti pajėgus tą informaciją suvokti, jam negali būti taikomos jokios prievartos priemonės. Eutanazija savanoriška vadinama tuomet, kai pacientas, disponuojantis visa jam reikalinga informacija, yra kompetentingas reikalauti eutanazijos, ją priimti ar jos atsisakyti. Nesavanoriška eutanazija vadinama tuomet, kai pacientas negali pats apsispręsti, Numarinamas jau netekęs sąmonės (ir tokio pageidavimo neišreiškęs būdamas sąmoningas) arba nekompetentingas. Sudėtinga nuspręsti, kurie nekompetentingais laikomi pacientai gali pareikšti norą nutraukti savo gyvenimą.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 3 puslapiai (975 žodžiai)
  • Universitetas
  • Morta
  • Eutanazija
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Eutanazija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/eutanazija.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 12:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo