Eutanazijos įteisinimo problema Lietuvoje


Įvadas. Eutanazijos sąvoka, rūšys ir istorija. Eutanazijos ir baudžiamosios atsakomybės santykiai lietuvoje. Katalikų bažnyčios požiūris į eutanaziją. Medicina ir eutanazija. Eutanazijos legitimumas visuomenėje. Eutanazijos įteisinimo pavojai. Tyrimas. Išvados. Cituota ir naudota literatūra.

Pačių žmonių ir daktarų atsakomybėn pateko netik gyvybė, bet ir jos pabaigimas bet kurią akimirką. Dirbtinai palaikomas gyvenimas tam tikra prasme yra ištempta mirtis. Nepagydomai sergantys ligoniai gauna avansu keletą dienų ar mėnesių gyvenimo, tačiau už tai sumoka skausmais, beprasme egzistencija ar užsitęsusia agonija. Čia ir pradeda polemizuoti – ar verta kankinti žmogų iki savaime užges jo gyvybė, ar suteikti jam galimybę savo noru neskausmingai pasitraukti iš gyvenimo.

Šiuo metu pasaulyje eutanazijos įteisinimo klausimas aktyviai diskutuojamas. Kelios valstybės jau padarė sprendimus ir legalizavo eutanaziją savo šalyje. Lietuvoje eutanazijos problema dar tik nedrąsiai žengia pirmuosius žingsnius. Ar mūsų valstybės visuomenė yra pasiruošusi priimti eutanaziją, o valdžios atstovai ją įteisinti?

  • Sociologija Tyrimas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2013 m.
  • 13 puslapių (2811 žodžiai)
  • Deimantė
  • Eutanazijos įteisinimo problema Lietuvoje
    10 - 4 balsai (-ų)
Eutanazijos įteisinimo problema Lietuvoje. (2013 m. Lapkričio 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/eutanazijos-iteisinimo-problema-lietuvoje.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 17:38
×