Eutanazijos samprata ir argumentai už ir prieš


Eutanazijos samprata ir argumentai už ir prieš.


Prieš pradedant svarstyti argumentus už ar prieš eutanaziją, svarbu išsiaiškinti pačią eutanazijos sąvoką ir kas skiria ją nuo kitų gyvybės nutraukimo formų (žmogžudystės, mirties bausmės ar savižudybės).  Jau kurį laiką visuomenėje netyla kalbos bei diskusijos eutanazijos tema. Vyksta nuolatiniai pamąstymai, privalumų ir trūkumų išryškinimai diskusijose, įstatymų projektų svarstymuose. Susiformavo dvi tvirtos barikadų pusės: viena teigia, jog eutanaziją reikėtų įtvirtinti ir taip sumažinti žmogaus kančias prieš iškeliaujant anapus, o kita – jog niekam negalima atimti gyvybės ir eutanazija šiuo atveju yra prilyginama neteisėtam gyvybės atėmimui.

Apie šią problemą susimąsčiau kai pradėjau dirbti senelių globos namuose.. Juk nuo seniausių laikų, nuo ankstyviausių amžių žmogus visokiais būdais stengėsi išgelbėti savo gyvybę. Bet šiandien jis mąsto ne apie tai, kaip gyvenimą pailginti, bet kaip sąmoningai jį kuo greičiau pabaigti. Man kilo klausimas, kaip atsitinka, kad šis gyvenimo pabaigimo veiksmas, kurį paprastai vertiname neigiamai, kai kurių asmenų yra vertinamas teigiamai.

Eutanazija paprastai suprantama kaip rami ir lengva mirtis. Tačiau toks apibrėžimas nėra tikslus, mat galima ramiai ir taikiai numirti miegant ar numarinti miegantį žmogų, tačiau toks veiksmas vadinamas veikiau žmogžudyste nei eutanazija. Eutanazija yra sąmoningas gyvybės nutraukimas ir bene svarbiausias vaidmuo atitenka poelgio intencijai, motyvui.

  • Microsoft Word 20 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (1024 žodžiai)
  • Kolegija
  • Oksana
  • Eutanazijos samprata ir argumentai už ir prieš
    10 - 2 balsai (-ų)
Eutanazijos samprata ir argumentai už ir prieš. (2020 m. Gegužės 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/eutanazijos-samprata-ir-argumentai-uz-ir-pries.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 01 d. 08:53
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo