Eutonazija


Hipokrato priesaika lotyniskai. Asistuojama savižudybė. Eutanazijos tyrimai. Eutanazija tikslas uzdaviniai. Požiūrio į eutanaziją tyrimas. Eutanazija apklausa. Kursiniai darbai apie eutanazija. Tyrimo apie eutanazija uzdaviniai. Eutanazija uzdaviniai. Eutanazija tyrimu uždaviniai.

Įvadas. Informacinių šaltinių apžvalga. Nesutarimai dėl eutanazijos nuo antikos laikų. Paciento numarinimas. Asistuojama savižudybė ir aktyvi eutanazija. Eutanazija katalikiškosios etikos požiūriu. Pagrindinės katalikiškosios etikos nuostatos. Aktyvios eutanazijos ir savižudybės su pagalba legalizavimo pavojai. Tyrimo analizė. Išvados. Informacijos šaltinių sąrašas. Priedai.

Tyrimo problema. Šiandien atsiradus galimybei pratęsti žmogaus gyvenimą už natūralios mirties ribų, išsiplėtė ir „geros mirties” reikšmių spektras. Daugelis gerąja mintimi, arba eutanazija, pavadina jau ne tik terminalinių pacientų gyvybės netęsimą, bet ir aktyvų jų numarinimą, sukeliantį daug prieštaringų nuomonių. Terminas „eutanazija” aiškinamas gan įvairiai: tai ir leidimas numirti, ir lengva mirtis, ir neskausmingas numarinimas, ir pagalba: aktyvi - nužudant, ar pasyvi - nusižudant… o kas iš tikrųjų slepiasi po šiuo šiurpą keliančiu žodžiu „eutanazija” – tikras gailestis ar pagalba ligoniui? O gal bailus noras kuo greičiau atsikratyti dvasiškai ar fiziškai sugniuždyto žmogaus? Visuomenė jau ne pirmus metus ginčijasi ir bando atsakyti į šį klausimą.

Tyrimo tikslas. Išanalizuoti visuomenės požiūrį į eutanaziją.

Tyrimo uždaviniai:

Išanalizuoti ar visuomenė pritaria eutonazijai.

Išanalizuoti pavojus legalizuojant eutonazija.

Išanalizuoti visuomenės nuomonę, kokiais atvejais būtų galima taikyti eutonazija.

Sužinoti visuomenės nuomonę apie eutanazijos įteisinimą lietuvoje.

Tyrimo objektas. Eutonazija.

Tyrimo metodas. Literatūros apžvalga.

Anketinė apklausa.

Pagrindinės sąvokos: žodis „eutonazija“ etimologiškai kilęs iš dviejų graikų kalbos žodžių – eu ir thanatos ir išvertus reiškia „gera mirtis“. Afirmacija (lot. Affirmatio) – teigimas, teiginys.

Nuo pat pirmųjų mūsų eros amžių iki šio šimtmečio vidurio hipokrato priesaikos eilutės, draudžiančios duoti pacientui mirtinų nuodų ir net patarimų savižudžiui, buvo kertinė medicinos etikos taisyklė, kurią ir šiandien vargu ar imtų atvirai kvestijonuoti daugelis medikų. Katalikų bažnyčios nuostata, neseniai dar kartą suformuluota popiežiaus jono pauliaus ii enciklikoje „gyvenimo evangelija”, taip pat galėtų būti laikoma ypač radikalia opozicija eutanazijai ir kitoms gyvybės nutraukimo formoms.

  • Sociologija Kursinis darbas
  • Microsoft Word 225 KB
  • m.
  • 16 puslapių (2967 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Eutonazija
    10 - 3 balsai (-ų)
Eutonazija. (2012 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/eutonazija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 22:53
×