Evakuacija iš degančio pastato


Evakuacija iš degančio pastato. Austėja Dovidonytė 2gb. Evakuacinis išėjimas, tai išėjimas per kurį galima evakuacija. Evakuacijos planas. Kiekvienoje patalpoje privalo būti evakuacijos planas. Saugi evakuacija. Evakuacijos keliai turi būti neužkirsti ir paruošti žmonėms evakuotis. Kaip elgtis jeigu evakuacija iš patalpos negalima? Jeigu karštis, dūmai ar liepsna užblokavo išėjimus. Pirminės gaisro gesinimo priemonės. Vandens putų gesintuvas (gesinama putomis. Nepamirškite, kilus gaisrui skambinkite. Svarbu!! Nesinaudokite tokiu evakuacijos planu!


Evakuacinis išėjimas, tai išėjimas per kurį galima evakuacija, kai kilo ar gali kilti gaisras.

Kiekvienoje patalpoje privalo būti evakuacijos planas, pagal kurį kilus gaisrui lengviau galima rasti išėjimą. Evakuacijos planas, tai schema, kurioje pavaizduoti keliai, kuriais galima evakuotis iš tos patalpos, laiptai, gesintuvai, telefonai, koridoriai ir kt. Visi keliai ir įrenginiai plane pažymėti skirtingai, einant į pastatą patariama šį planą įsidėmėti. Mūsų mokykloje taip pat yra evakuaciniai planai, kurie kabo kiekviename aukšte, ar įsidėmėjote juos?

Evakuacijos keliai turi būti neužkirsti ir paruošti žmonėms evakuotis, durys turi laisvai darinėtis. Turi būti matomi išėjimo (evakuaciniai) ženklai. Prieš einant pro uždarytas duris reikia įsitikinti ar kelias saugus, tai yra, patikrinti ar durys yra nekarštos, jei karštos pasirinkti kitą išėjimą. Jeigu išėjimo kelyje jau yra dūmų, bet iki durų netoli, užsidenkite veidą drabužiais ar sudrėkinta nosine ir pasilenkę skubėkite prie durų, o jeigu reikia eiti per uždūminta patalpą šliaužkite! Jeigu kelias užblokuotas, o jūs esate neaukštai, šokite pro langą.

  • Sauga Skaidrės
  • MS PowerPoint 709 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (409 žodžiai)
  • Austeja
  • Evakuacija iš degančio pastato
    10 - 3 balsai (-ų)
Evakuacija iš degančio pastato. (2016 m. Vasario 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/evakuacija-is-degancio-pastato.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 13:41
×