Evoliucija ir jos samprata (ne pagal Darviną)


Evoliucija ir jos samprata. ( ne pagal Darviną). Evoliucijos samprata. Evoliucinių idėjų raida. Kreacionizmas. Evoliucijos įrodymai. Evoliucijos tiriantys mokslai. E. Hekelio biogenetinis dėsnis. Ž. B. Lamarko evoliucijos teorija. Mikroevoliucija. Evoliucijos mechanizmai. Mutacijų rūšys. Cromosomų rinkinio mutacijos. Žmogaus evoliucija. Klasifikacija. Mokslu nepagrįstos evoliucijos teorijos. Ateivių teorija. Ypatingojo sukūrimo teorija. Nuosekliųjų sukūrimų teorija. Spontaniškasis atsiradimas. Panspermija.


Paleontologijos – tai iškasamos fosilijos. Fosilijos  – suakmenėjusios, suanglėjusios, mumifikuotos arba sušalusios organizmų mikro ir makro liekanos, jų atspaudai ar veiklos pėdsakai Žemės sluoksniuose. Embriologija- pateikia stuburinių gyvūnų ir žmogaus gemalų vystymosi įrodymų. Palyginus įvairių vystymosi stadijų gemalus, ryškėja bendri požymiai. .

Lyginamosios anatomijos įrodymai remiasi įvairių stuburinių gyvūnų ir žmogaus atskirų organų lyginimu, patvirtina organizmų bendros kilmės teoriją. Tai: Homologai – jie yra tos pačios kilmės, tačiau atlieka skirtingas funkcijas, pavyzdžiui, žmogaus ranka, šuns galūnė, ruonio plaukmuo, šikšnosparnio sparnas Rudimentai- savo pirminę funkciją evoliucijos metu praradęs organas. Šiais laikais rudimentinių organų sąrašas yra žymiai mažesnis ir labai diskutuotinas. Rudimentiniais organais laikomas, pvz., apendiksas ir protiniai dantys.  Atavizmai- kartais žmonės gimsta uodegoti, apaugę tamsiais plaukais, turi daug spenelių.

Žinomi du esminiai evoliuciniai procesai: naujų genų atsiradimas bei esamų genų perkombinavimas. Mutacijomis vadinami atsitiktiniai paveldimi pasikeitimai genome. Jos gali atsirasti tiesiog dėl „kopijavimo klaidų“ ląstelei dalijantis, dėl radiacijos, kai kurių chemikalų ar virusų. Natūralios atrankos neveikiamos mutacijos vadinamos neutraliomis. Mutacijos yra vienintelis būdas atsirasti naujiems genams.

Žmogaus evoliuciją nagrinėja dalis evoliucijos teorijos, aiškinanti, kaip žmogus išsivystė kaip atskira rūšis. Žmogaus evoliucijos tyrimai apima daugelį mokslinių disciplinų, tarp jų fizinę antropologiją, evoliucinę biologiją ir genetiką. Remiantis iškastinėmis liekanomis nustatyta, kad iš vienos vabzdžiaėdžių grupės išsivystė primatai, iš jų – beždžionės, vėliau žmogbeždžionės, o vėliausiai hominidai. Hominidai – tai primatai, panašūs į žmogų. Žmogaus protėviai laikomi australopitekai.

  • MS PowerPoint 535 KB
  • 2021 m.
  • Lietuvių
  • 42 puslapiai (2389 žodžiai)
  • Universitetas
  • Austėja
  • Evoliucija ir jos samprata (ne pagal Darviną)
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Evoliucija ir jos samprata (ne pagal Darviną). (2021 m. Vasario 24 d.). https://www.mokslobaze.lt/evoliucija-ir-jos-samprata-ne-pagal-darvina.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 23 d. 04:51
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo