Evoliucijos mokslo raida


Biologijos skaidrės.

Projektas. “Evoliucijos mokslo raida”. Evoliucinių idėjų užuomazgos. A. Pr. Mūsų erą indų mąstytojų veikale “Ajur-Veda” (Gyvenimo knyga) teigiama. Senovės Kinijoje evoliucijos užuomazgos prasidėjo 2000 m. Vystantis prekybiniams ryšiams naturfilosofų idėjos vystėsi Antikinėje Graikijoje. Empedoklis(490-430 m. Aristotelis(384-322 m. Pr. Mūsų erąJis padėjo pagrindus gamtos tyrimams. Kreacionizmas – idealistinių pažiūrų visuma apie visatos ir gyvosios gamtos sutvėrimą. “Aukščiausias kūrėjas yra dievas. Karlis Linėjus (1707-1778 m. ) 18a. Jis irgi laikėsi kreacionistinių pažiūrų. Žoržas Kiuvje (1832-1869m. Rūšių išmirimą įvairiose epochose aiškino didelio masto katastrofomis. Savaiminis gyvybės atsiradimas. Pažiūros apie tai buvo paplitusios Babilonijoje ir Egipte Antikiniais laikais. Frančesko Redi (1668 m. ) sUabejojo Van Helmonto idėjomis. Gamtotyrininkas Lazzaro Spalancari. Lui Pasteras (1860 m. Eksperimento metu kaitino sultinį įvairiose kolbose. Transformistinės pažiūros.


8 a. pr. mūsų erą indų mąstytojų veikale “Ajur-Veda” (Gyvenimo knyga) teigiama, kad visa ,kas supa žmogų laipsniškai atsiranda iš 5 stichijų: Žemės; Vandens; Ugnies; Oro; Eterio;.

Senovės Kinijoje evoliucijos užuomazgos prasidėjo 2000 m. pr. mūsų erą. Tai paskatino atsirasti pažiūroms, kad vienos gyvos būtybės virsta kitomis – tai transformistinės pažiūros. Žymiausias Kinijos filosofas Konfucijus 551-479 m.9( pr. mūsų erą). Jis teigė, kad gyvybė atsiranda iš vieno materialaus prado ir laipsniškai plėtojasi įvairių formų pavidalais.

Empedoklis(490-430 m. pr. mūsų erą) Jis teigė, kad gyvos būtybės prasidėjo iš žemės, vandens ir dumblo. Pirmieji atsirado augalai, o tik vėliau gyvūnai. Pagal jį gyvūnai susiformavo dalimis – susidarė atskirai galva, atskirai rankos, kojos, akys.

Aristotelis(384-322 m. pr. mūsų erą). Jis padėjo pagrindus gamtos tyrimams, aprašė apie 500 gyvūnų rūšių, bandė klasifikuoti, taikyti lyginamąjį metodą. Skirtingiems organizmams pažymėti įvedė rūšies sąvoką. Įvedė terminus įvairiems daiktams atskirti. Aristotelis vienas iš pirmųjų iškėlė mintį apie tarpinių formų buvimą tarp augalų ir gyvūnų. Didžiausias jo nuopelnas – jis suskirstė daiktus į pakopas: mineralai, augalai, žemesnieji gyvūnai, aukštesnieji gyvūnai, žmogus.

“Aukščiausias kūrėjas yra dievas, kuris sukūrė pasaulį per 6 dienas, o 7 ilsėjosi.” Bet religijos mokslas visada prieštaravo evoliucijos mokslui. Todėl 1996 metais popiežius paskelbė bulę (bažnyčios įstatymas ) , kuris skelbė, kad nutraukiamas bažnyčios konfliktavimas su evoliucijos mokslu.

  • Biologija Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Mantas
  • 22 puslapiai (913 žodžių)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 1075 KB
  • Evoliucijos mokslo raida
    10 - 10 balsai (-ų)
Evoliucijos mokslo raida. (2016 m. Kovo 10 d.). http://www.mokslobaze.lt/evoliucijos-mokslo-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 00:22