Evoliucijos teorija


Zmogaus evoliucija biologija. Darvinas ir evoliucijos teorija. Evoliucija biologija. Darvino evoliucijos teorija. Zmogaus evoliucijos teorija. Augalu evoliucija. Gregoro mendelio darbai. Grybu evoliucija. Biologine zmogaus evoliucija. Zmogaus evoliucija referatas.

Įvadas. Evoliucijos teorija. Darvino idėja. Darvinas teisus. Evoliucijos įrodymai. Evoliucijos eiga. Gyvybės raida. Protistų evoliucija. Grybų evoliucija. Augalų evoliucija. Seniausieji jūros augalai. Augalų paplitimas sausumoje. Plikasėkliai augalai. Gaubtasėkliai augalai. Gyvūnų evoliucija. Žmogaus biologinė raida. Literatura.

Evoliucijos teoriją sukūre anglų gamtininkas čarlsas darvinas, kuris išdestė ją 1859 m. Išleistoje knygoje rūšių atsiradimas . Evoliucinės hipotezes darvinas suformulavo po kelionės laivu beagle ( 1831-1936), kurioje jis buvo laivo gamtininkas. Šiose hipotezėse teigiama, kad egzistuoja bendra kilmė ir kad gamtinė atranka sukelia prisitaikymą prie aplinkos.

Savo kelionėje atliko dviejų rūšių tyrimus. Jo geologiniai ir fosilijų tyrimų duomenys buvo panašūs kaip lajelio-didžiulius geologinius pokyčius sukelė lėti ir nenutrūkstami pakitimai. Todėl darvinas padarė išvadą, kad žemė yra pakankamai sena, kad laiko vykti paveldėjimui su pakitimais pakako.

Biogeografiniai darvino tyrinėjimai, tarp jų ir galapagų salų gyvunijos, vertė jį padaryti išvadą, kad prisitaikymas prie aplinkos gali padidinti įvairovę ir sudaryti sąlygas naujoms rūšims susidaryti. Darvinas manė, kad adaptaciją sukeliantis mechanizmas yra gamtinė atranka. Populiacijos nariuose įvyksta atsitiktiniai, tačiau paveldimi pokyčiai. (skirtingai nei ankstesnėje pasaulio sampratoje, čia tokie pakitimai laikomi labia svarbiais. ) remdamasis maltaus idėjomis apie per didelį populiacijos tankį, darvinas pabrėžė egzistuojant kovą už būvį. Geriausiai prisitaikę yra tie organizmai, kurių savybės padeda išsiavinti daugiausia išteklių, išgyventi ir daugintis sėkmingiau už mažiau pri darvino teorija sutvarkė milžinišką biologinių duomenų kiekį, surinktą stropių natūralistų nuo pirmųjų europos civilizacijų iki šių dienų. Klasifikuojama buvo ir tuomet gausiai randamos išnykusių gyvūnų liekanos (fosilijos uolose ir anglyse). Pasaulio floros ir faunos klasifikacija vyko europoje nuo 18-to šimtmečio daugiausiai pranzūzijoje. Darvino teorija pridėjo rūšių medžiui laiko matavimą ir suteikė galimybę suprasti išnykusių ir egzistuojančių rūšių tarpusavio ryšį.

19-to amžiaus pabaigoje buvo mokslininkų pripažinti gregoro mendelio pirmieji genetikos darbai. Jų pagrindu buvo galima paaiškinti tų pačių rūšių individų savybių skirtumus, kurių negalėjo paaiškinti darvinas. Vėliau (1956) atrasta dnr struktūra buvo mendelio ir darvino darbų teisingumo patvirtinimas. Todėl darvino teorija evoliucijos įrodymui naudojami sistematikos duomenys. Sistematika– tai organizmus klasifikuojanti disciplina. Organizmai skirstomi grupėmis, naudojant sistematines kategorijas: tipas – aukščiausioji kategorija gyvūnijos klasifikacijoje, skyrius – augalijos klasifikacijoje; toliau – klasė, būrys (augalų – eilė), šeima, gentis, rūšis.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (6065 žodžiai)
  • Henrika
  • Evoliucijos teorija
    10 - 1 balsai (-ų)
Evoliucijos teorija. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/evoliucijos-teorija.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 26 d. 23:27
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo