Evoliucinė Psichologija analizė


Įvadas. Išvados.

Visą gyvenima girdime dvi teorijas , kad esame kilę iš beždžionės arba iš Dievo. Keista, kad tokios gana paprastos būtybės, kurių pagrindinis tikslas yra maitintis ir daugintis, gali būti mūsų protėviai. Daugelis žmonių yra linke save traktuoti kaip dieviškos materijos kūrinį. Galbūt gyvūnų ir mūsų psichikos panašios? Remiantis seminaruose matytais filmais atskleisti stulbinančius faktus apie gyvūnų santykius, laukinio gyvenimo tendencijas, taisykles ir principus bei orientuotis į adaptacinę veiklą.

Gyvūnijos pasaulis pilnas netikėtumų, žiaurumo, gyvūnai turi stengtis prasimaitinti tai visi daro skirtingai, puikūs du pavyzdžiai būtų hienos ir liūtai. Abu gyvūnai plėšrūs, tačiau už grobį ir gyvenimą kovoja skirtingai.. Hienos gyvena didelėmis bendruomenėmis, joms būdinga matriarchija. Šie gyvūnai pasižymi agresyvumu, jaunikliai žudo brolius, seses- išlieka tik stipriausi. Apažinti kitus hienoms padeda ištobulinta identifikavimo sistema. Kad grobis būtų lengviau sučiumpamas, o būrys sotus, hienos puola tik lengvai pažeidžiamus individus. Liūtai stengiasi medžioti kartu, miegoti kartu, tai užtikrina ir didesnį saugumą ir medžioklės efektyvumą. Visi išlieka kartu ir kovoja, o jeigu reikia pasitraukti iš kovos pasitraukia taip pat kartu.

Ritualai taip pat labia svarbūs tarp gyvūnų, kaip tuoktuvės. Kone kiekviena gyvūnų rūšis turi kažkokį būdingą veiksmą, skirtą dažniausiai suvilioti, patraukti skirtingos lyties partnerio dėmesį. Gamtoje partnerius renkasi moteriškosios lyties atstovės, todėl ritualus dažniausiai atlieka patinai.

  • Psichologija Analizė
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (961 žodžiai)
  • Ana
  • Evoliucinė Psichologija analizė
    10 - 2 balsai (-ų)
Evoliucinė Psichologija analizė. (2015 m. Gruodžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/evoliucine-psichologija-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 10:05
×