Excel funkcijos ir formulės


Dalykinė rodyklė. Paveikslų sąrašas. Lentelių sąrašas. Įvadas. Microsoft excel formulės. Formulių sintaksė. Konstantos. Operacijų ženklai. Narvelių koordinatės. Narvelių arba jų grupių vardai. Rezultato apskaičiavimas pagal formules. Microsoft excel formulių funkcijos. Funkcija Trend. Formulių arba jų reikšmių rodymo narveliuose nustatymas. Formulių kopijavimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Formulėse skaičiavimai atliekami iš kairės į dešinę (pradedant nuo lygybės ženklo), laikantis aritmetinių operacijų pirmumo tvarkos: pirmiausiai atliekamas kėlimas laipsniu, tada daugyba ir dalyba, galiausiai sudėtis ir atimtis. Jei reikia keisti veiksmų seką, galima apskliausti, skliaustuose aritmetiniai veiksmai bus atliekami pirmiausiai (pvz.: =(5+2)*3 gauta reikšmė bus 21, o be skliaustų, t.y. =5+2*3 rezultatas bus 11).

Konstantų reikšmė formulėje nesikeičia. Pavyzdžiui, data 10/9/2010, skaičius 56 ar tekstas „Metų pelnas” yra konstantos. Jeigu formulėje naudojamos tik konstantos vietoj narvelių koordinačių, (pvz., =5+2*8), tai rezultatas pasikeis tik tuomet, kai bus perrašyta formulė.

Formulėse leidžiama naudoti trijų tipų operacijas: aritmetines, teksto eilučių sujungimo ir santykio operacijos pateiktos tokia tvarka, kuria jos vykdomos, kai nėra skliaustų:

Įvairius apskaičiavimus aprašančiose formulėse naudojamos narvelių koordinatės (adresai), pagal kurias išrenkami jose įrašyti duomenys. Eilučių ir stulpelių antraštėse matomi skaičiai ir raidės vadinami atitinkamai eilučių ir stulpelių vardais. Narvelio koordinatės sudaromas iš stulpelio ir eilutės vardų (pvz., A2 nurodo A stulpelį ir 2 eilutę). Formulėje koordinates galima nurodyti įvedant jas klaviatūra arba pele spragtelėjus ant atitinkamo narvelio. Formulėje gali būti nurodoma ir narvelių grupė, vadinama bloku: pvz., A1:B3 (į bloką patenka stačiakampė sritis tarp A1 ir B3 narvelių). Tuomet koordinates galima nurodyti įvedant jas klaviatūra arba pele pažymint bloką. Narvelių koordinatės gali būti naudojamos ir iš kitų darbo knygos lapų ar net iš kitų darbo knygų.

Mišrios. Mišriose koordinatėse gali būti pastovus stulpelis, santykinė eilutė (pvz., $A1) arba atvirkščiai pastovi eilutė, santykinis stulpelis (pvz., A$1). Kopijuojant formulę, keisis tik santykinė koordinačių dalis, o kita liks pastovi.

Narvelių arba jų grupių vardai

Varduose negalimi tarpai. Žodžiams sujungti naudojamas taškas arba pabraukimo simbolis (pvz., Pirmas. Ketvirtis, Pusmečio_nuolaidos);

Varde gali būti ne daugiau kaip 255 simboliai;

  • Microsoft Word 546 KB
  • 2015 m.
  • 15 puslapių (1999 žodžiai)
  • Dagusta
  • Excel funkcijos ir formulės
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Excel funkcijos ir formulės. (2015 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/excel-funkcijos-ir-formules.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 13:25
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo