F. BEKONAS ir jo filosofinės idėjos


Francis Bekonas (1561-1626) žinojimo proceso ir mokslo sampratų pagrindėjas 2014m. Prezentacijos tikslas. Supažindinti su F. Bekonu kaip asmenybę, jo idėjomis, biografija ir filosofinėmis idėjomis. „ Kiekviename žmoguje iš prigimties sėklos sudygsta javai. Biografija. Francis Bekonas (1561- 1626) Anglijos valstybės filosofas. Nuo 1584 parlamento narys, nuo 1613 generalinis prokuratorius. F. Bekonas gimė Londone ir buvo jaunesnysis aukšto karalienės Elžbietos vyriausybinio pareigūno sūnus. F. Bekonas filosofijai darė įtakos Europos šalių kultūrinis ir mokslinis pakilimas. Mokslas pagal F. Bekoną , turįs padaryti žmogų gamtos valdovu. Moksliniai tyrinėjimai turi būti vykdomi 3 tarpsniais gamtos reiškinių stebėjimas. Visus mokslus F. F. Bekonas materializmas ir mokslo metodas davė materialistinį pagrindą gamtotyrai. „ Yra knygų, kurios tik paragautinos. Filosofinis palikimas. “Naujasis organonas” (1620) - ne tik vienas reikšmingiausių Francio metodo reikalingumą. Fransis Bekonas pastebėjo žmonių mąstymo skirtumus. Giminės stabų pagrindu jis laiko žmogaus prigimtį. Paskutiniuosius stabus Fransis Bekonas vadina teatro stabais. Fransis Bekonas savo pamąstymuose teigia. Filosofas aiškina apie. „ Knygos turi būti mokslų rezultatai, o ne mokslai – knygų rezultatai “. Fransis Bekonas mano, jog įdingi pirmiausia jutimo įspūdžiai. Filosofas mano, jog geriausias įrodymas yra patyrimas. „ Atlikti darbą tinkamu laiku – reiškia sutaupyti laiką. „ Visada pavydūs.

Moksliniai tyrinėjimai turi būti vykdomi 3 tarpsniais: gamtos reiškinių stebėjimas, duomenų apibendrinimas, išvadų patikrinimas eksperimentu. Teisingas metodas teigė F. Bekonas išvaduosiąs protą nuo klaidų, kurios atsirandančios dėl žmogaus polinkio spręsti apie gamtą iš analogijos su savo paties savybėmis, dėl jutimų netobulumo, dėl aklo tikėjimo autoritetais, dėl neteisingos žodžių vartosenos. Išsilavinimo tikslas, pasak F. Bekono, - ne tiek sukaupti žinių, kiek išmokti naudotis jų įsigijimo metodais.

F. Bekonas materializmas ir mokslo metodas davė materialistinį pagrindą gamtotyrai, turėjo įtakos T. Hobso, Dž. Loko filosofijai, Dž. Milio logikai. Filosofinės ir pedagoginės idėjos pagimdė naujosios pedagogikos principus. F. Bekonas mokslų klasifikacija naudojosi Prancūzijos enciklopedistai.

  • MS PowerPoint 296 KB
  • 2016 m.
  • 24 puslapiai (1093 žodžiai)
  • Universitetas
  • Greta
  • F. BEKONAS ir jo filosofinės idėjos
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
F. BEKONAS ir jo filosofinės idėjos. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/f-bekonas-ir-jo-filosofines-idejos.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 17 d. 16:11
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo