F. Dostojevskio knygos „Nusikaltimas ir bausmė“ analizė


F. Dostojevskio knygos „Nusikaltimas ir bausmė“ analizė.


1skyrius: Rodionas Romanovičius Raskolnikovas dar vadinamas Rodia arba Rodka – pagrindinis kūrinio veikėjas,studentas, metęs universitetą, gyvenantis skurdžiame bute, atsiskyręs nuo visų.Pasakojama apie Raskolnikovą.Apie tai,kaip jis eina pas vieną senę uždėti savo daiktų ir už tai gauti pinigų.Jis seniai mąsto apie tai,kad ją nužudyti,todėl šį kartą jis ėjo pas ją su priežastimi ne tik priduoti daiktą,bet ir apmąstyti nusikaltimą.

2Skyrius:Po susitikimo su senė jis nueina į smuklę.Ten susipažįsta su vargšu,girtuokliu Marmeladovu,kuris pasakoja Rodiai apie savo šeimą,žmoną Katerina Ivanovna,apie tai,kaip jie sunkiai gyvena ir vargsta,kad nėra iš ko maitinti vaikų,kad jo dukra Sonia Semionovna aukojasi dėl šeimos ir uždarbiauja pinigus paleistuvaudama.O pats Marmeladovas nieko negali padaryti tik geria ir kenčia.

3Skyrius:Raskolnikovas gyveno mažame kambarėlyje pas vieną šeimininkę,anksčiau jis buvo įsimylėjęs šeimininkės dukrą ir norėjo ją vesti,bet mergina buvo labai serganti ir prieš metus mirė.Jis buvo įsiskolinęsšeimininkei,nes nemokėjo už kambarį.Ji pažadino Nastasja,tarnaitė,kurį tvarkydavo jo kambarį ir dažnai atnešdavo pavalgyti.Nastasja pasako,kad šeimininkė nori įskusti Rodią už įsiskolinimą.Jie kalbasi apie darbą ir Rodia varo Nastasiją lauk.Bet prieš tai Nastasja atiduoda jam laišką.Laiškas buvo nuo mamos,kur ji pasakoja apie tai kaip gyvena su Rodios seserimi Dunia.Pasakoja apie tai,kaip Dunia buvo įsižiūrėjęs jos šeimininkas Svidrigailovas,jo žmona Marfa Petrovna apie tai sužino ir išvaro Dunia,apie tai sužino visas miestas ir Dunia laikoma paleistuvė,bet vėliau Svidrigailovas prisipažino,kad jis pats kaltas ir Petrovna atsiprašė Dunios ir gerai su ją pradėjo bendrauti.Taip pat mama pasakoja apie naują Dunios sužadėtinį Lužiną,kuris greit atvyks I Peterburgą ir mama su Dunia taip pat greit atvažiuos.Taip pat kartu su laišku atsiunčia pinigų.Rodia pyksta,kad sesuo nori ištekėti tik dėl to,kad išgelbėtų šeimą nuo skurdo.4skyrius:Po laiško jis tiksliai nusprendžia,kad įvykdys savo planą.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 4 puslapiai (1607 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabrielė
  • F. Dostojevskio knygos „Nusikaltimas ir bausmė“ analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
F. Dostojevskio knygos „Nusikaltimas ir bausmė“ analizė. (2019 m. Vasario 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/f-dostojevskio-knygos-nusikaltimas-ir-bausme-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 28 d. 02:20
×