F. Modigliani biografija ir pagrindinės ekonominės idėjos


Įvadas. Franko modigliani biografija. F. modigliani pagrindinės ekonominės mintys. Modigliani – Miller teorija įmonių finansuose. Gyvenimo ciklo hipotezė. Išvados. Literatūra.


Taip pat šis ekonomistas sukūrė dar viena hipotezę, kuri vadinama „gyvenimo ciklo hipotezė“. Ši teorija bando paaiškinti taupymo lygį ekonomikoje. Frankas pasiūlė, kad vartotojai siektų stabilaus vartojimo lygio visą savo gyvenimą, pavyzdžiui, taupydami savo darbo metus ir išleidžiant pensija.

Darbo tikslas: Susipažinti su F. Modigliani biografija ir jo ekonominiais laimėjimais.

Darbo metodai: Mokslinės literatūros analizė, jos informacijos pritaikymas, šiam rašomajame darbe.

Franco Modigliani, gimė 1918 m. birželio 18 d. Romos mieste, Italijoje. Mirė būdamas 85 metų, 2003 m. rugsėjo 25 d. Kembridže, Masačusetse, JAV.

Jis buvo Italijos ekonomistas, kuriam buvo suteikta Amerikos piliečio pilietybė. Taip pat buvo profesorius Ilinojaus universitete (UIUC), Carnegie Mellon universitete ir MIT. 1985 m. Jis tapo Nobelio premijos laureatu, ekonomikos mokslo srityje.

Jis buvo geras mokinys, bet po tėvo mirties jis patyrė trauma. Einant metams jis persikėlę į Liceo Visconti, geriausia vidurinę mokyklą, Romoje. Tai buvo gera idėja persikelti, jam atrodė lyg jis žydi. Jis nusprendė praleisti paskutinius mokslo metus ir laikyti reikiamus, bei sudėtingesnius egzaminus. Jam viskas sėkmingai pavyko ir jis įstojo į Romos universitetą būdamas 17 metų. Jo šeima tikėjosi, kad jis eis savo tėvo pėdomis, pradėdamas savo karjera medicinos srityje. Tačiau jis pasirinko priešingai, dėl jo neapsikentimo kraujui. Jis pasirinko teisės studijas, kurios jam atveria plačias karjeros galimybes Italijoje. Antrais studijų metais jis nusprendė sudalyvauti nacionaliniam konkurse „I Littoriali della Coltura“ ekonomikos srityje. Jis laimėjo pirmąją vietą. Nuo tada jis pradėjo domėtis ekonomika. "Littoriali" privertė jį bendrauti su jaunais antifašistais, o tada prasidėjo jo politinė opozicija režimui. Jis prisidėjo prie savo žmonos Serenos Kalabi ir jos tėvo Giulio, kuris taip pat buvo senas antifašistas.

  • Microsoft Word 26 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1689 žodžiai)
  • Kolegija
  • Rokas
  • F. Modigliani biografija ir pagrindinės ekonominės idėjos
    10 - 2 balsai (-ų)
F. Modigliani biografija ir pagrindinės ekonominės idėjos. (2017 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/f-modigliani-biografija-ir-pagrindines-ekonomines-idejos.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 01:54
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo