Faktoringas ir forfeitingas


Įvadas. Teorinė darbo dalis. Faktoringo samprata ir esmė. Faktoringo klasifikavimas. Faktoringo santykių subjektai. Pagrindiniai faktoringo privalumai. Faktoringo santykių teisinis reglamentas. Forfeitingo samprata. Faktoringo ir forfeitingo palyginimas. Išvados. Naudota literatūra.

Darbo tikslas: išanalizuoti faktoringo ir forfetingo esmę.

Uždaviniai:

1.Sužinoti faktoringo ir forfeitingo sampratą;

2.Išskirti faktoringo ir forfeitingo skirstymą;

3.Apžvelgti faktoringo klasifikavimą;

4.Ištirti faktoringo santykių subjektus ir teisinį reglamentą;

5.Apžvelgti pagrindinius forfeitingo sandorio bruožus ir operacijas;

6.Apibūdinti faktoringo privalumus faktoriui, pirkėjui ir pardavėjui;

7.Palyginti faktoringą ir forfeitingą.

8. Atlikti 2013 metų III ketvirčio faktoringo ataskaitos analizę.

Taigi, suėjus finansinių dokumentų mokėjimo terminui, eksportuotojo bankas per savo banką korespondentą pateikia importuotojui dokumentus, kad jie būtų sumokėti. Finansiniai dokumentai sumokami suėjus mokėjimo terminams.

Kalbant apie įsiskolinimo trukmę, faktorijos dirba su trumpalaikiais įsisikolinimais, (iki 180 dienų), o forfetuotojai – paprastai su vidutinės trukmės ar ilgalaikiais įsisikolinimais (nuo 180 dienų iki net septynerių metų).

Iš minėtų mokėjimo sąlygų galima spręsti apie prekės rūšį: faktorijų darbas susijęs su plataus vartojimo prekėmis, o forfetuotojų – su pagrindiniu kapitalu, prekėmis ir dideliais projektais.

Mokestį, kurį eksportuotojas moka už faktoringo paslaugas, sudaro:

mokestis už faktoringo aptarnavimą (apskaitos tvarkymas, draudimas ir kt.);

mokestis už kreditą, kuris sumokamas tiekėjui išankstiniu pavedimu apmokant mokėjimo reikalavimus.

Forfeitingo kompanija negali naudotis „regreso teise“, todėl jo operacijoms apdrausti dažniausiai naudojamos formos yra vekselių laidavimas arba bankų garantijų išleidimas. Populiariausia – vekselių laidavimas. Tokiu vekseliu lengva parduoti antrinėje rinkoje. Banko garantija turi būti nesusieta su konkrečiu komerciniu sandoriumi. Garantuojantis bankas išleidžia besąlygišką, neatšaukiamą garantiją. Tai daroma siekiant komercinius įsipareigojimus parduoti antrinėje rinkoje.

Forfeitingo išlaidos yra didesnės nei įprastai finansuojant eksportą. Tokias išlaidas sudaro refinansavimo palūkanų nora (Euromarket), rizikos mokestis (premija), banko pelno marža ir kt.

Forfeitingo operacijose susijungia tiekėjo, pirkėjo ir banko interesai.

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 59 KB
  • 2015 m.
  • 33 puslapiai (6819 žodžiai)
  • Renata
  • Faktoringas ir forfeitingas
    10 - 8 balsai (-ų)
Faktoringas ir forfeitingas. (2015 m. Vasario 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/faktoringas-ir-forfeitingas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 21:32
×