Faktoringas


Faktoringas lietuvoje. Faktoringo operacijos. Faktoringas tai. Faktoringas kursiniai. Faktoringas rasto darbas. Faktoringas ir fofeitingas. Kas yra faktoringas be regreso. Faktoringas,forfeitingas ir jo naudojimas referatai. Faktoringo kursinis darbas. Faktoringas regresas.

Faktoringas. Lietuvoje naudojamos faktoringo rūšys. Pagrindiniai faktoringo privalumai. Forfeitingas. Lizingas. Eurokreditas. Banko akceptas. Hipotekos kreditas ir rūšys. Lombardo kreditas. Valiutų kursas.

Faktoringo operacija (faktorizavimas) – kreditinio reikalavimo teisės į pirkėjo įsiskolinimą, atsirandančio iš pardavėjo ūkinės-komercinės veiklos, perleidimas faktoriui, faktoringo sutarties numatyta tvarka ir sąlygomis.

Faktoringas yra paslaugų visuma, pagrįsta piniginio reikalavimo (debitorinio įsiskolinimo) perdavimu faktoringo įmonei.

Faktoringas - tai ypatinga trvidaus faktoringo operacijos vykdomos tada, kai faktoringo proceso dalyviai yra vienoje šalyje. Faktoringo procesas vyksta pagal anksčiau aprašytą principą.

Tarptautinio faktoringo operacijos yra atliekamos tuo atveju, kai vienas iš faktoringo proceso dalyvių yra kitoje šalyje. Šiuo atveju faesant atvirajam faktoringui, prekių pirkėjas informuojamas apie reikalavimo teisės perleidimą faktoringo įmonei.

Esant uždarajam (konfidencialiajam) faktoringui, prekių pirkėjas neinformuojamas apie reikalavpasirinkus faktoringą su regreso teise, lėšos išieškomos iš prekių pardavėjo, jeigu prekių pirkėjas neatsiskaito su faktoringo įmone. Prekių pardavėjas faktoringo sutartyje įsipareigoja apmokėti prekių pirkėjo neapmokėtas sąskaitas faktūras arba perpirkti jas iš faktoringo įmonės.

Pasirinkus faktoringą be regreso teisės, prekių pardavėjas neatsako už prekių pirkėjo nemokumą, nemokumo rizikatviras (pirkėjas yra informuojamas apie teisės į pirkėjo įsiskolinimą perdavimą faktoringo kompanibe regreso teisės. Pardavėjas, parduodamas faktoringo kompanijai skolinius reikalavimus, neįsipareigoja padengti galimus jos nuostolius, jei reikalavimai suėjus terminui nebus apmokėti. Taigi visą riziką prisiima faktorius. Tačiau tai nereiškia, kad tokiomis sąlygomis faktoringo kompanija superka visus jai siūlomus skolinius reikalavimus. Ji turi teisę atmesti nepatikimus, žemo kreditingumo tiekėjo klientus, be to komisinis mokestis vykdant faktoringą be regreso teisės yra didesnis, taigi operacija yra brangesnė.

Su regreso teise. Tiekėjas atsako už pirkėjo neapmokėtas sąskaitas Jis įsipareigoja jas apmokėti arba perpirkti iš faktoriaus. Tokiu būdu faktorius panaikina finansfaktoringo rezervas – tai likusi neapmokėta klientui suma (banko akceptuotoje sąskaitoje faktūroje nurodyta suma, al faktorius (pvz. ,bankas), kuris perka skolos reikalavimus.

  • Microsoft Word 22 KB
  • 2011 m.
  • 9 puslapiai (3068 žodžiai)
  • Universitetas
  • Nida
  • Faktoringas
    10 - 1 balsai (-ų)
Faktoringas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/faktoringas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 19 d. 05:02
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo