Falsifikacionizmas konspektas


Falsifikacionizmas Falsifikacionizmas. Karlas Popperis. Eddingtono patikrinimas. Falsifikacionizmo idėja. Laipsniai , aiškumas , tikslumas.

Falsifikacionizmas – filosofijoje – Karlo Popperio įsitikinimas, vadovaujantis kuriuo mokslinės teorijos teisybė negali būti įrodyta kitaip, nei per bandymus paneigti ją.

Karlas Popperis buvo pats aršiausias induktyvizmo alternatyvos šalininkas. Jis baigė Vienos universitetą ir pats dėstė fiziką ir matematiką mokykloje ir Vienos pedagoginiame universitete. Pats Popperis pasakoja nusivylęs idėja, kad mokslas ypatingas yra tuo, jog jį galima išvesti iš faktų, ir iš kuriuo, kaip jis pastebėjo, freudistai ir marksistai grindžia savo teorijas. Karlo Popperio manymu, šių teorijų klaidingumo iš viso nebuvo įmanoma įrodyti, nes jos buvo gana lanksčios ir bet kokius žmogaus elgesio ar istorinio pokyčio atvejus buvo galima interpretuoti taip, kad šie jas atitiktų.

Šį patikrinimą Popperis pateikė palyginimui. Šioje teorijoje buvo sakoma, kad šviesos spinduliai , sklisdami pro masyvius objektus, pavyzdžiui, Saulę, turi užlinkti. Todėl už Saulės esanti žvaigždė turi atrodyti pasislinkusi nuo tos vietos, kur ji būtų stebima, jei nuokrypio nebūtų. Galų gale Einšteino teorija buvo patvirtinta. Bet Popperis buvo nusiteikęs kitaip. Pasak jo, tikros mokslinės teorijos neigia kai kurias galimas stebėti dalykų padėtis, ko nedaro freudistinė ir marksistinė teorijos.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (692 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jana
  • Falsifikacionizmas konspektas
    10 - 9 balsai (-ų)
Falsifikacionizmas konspektas. (2015 m. Kovo 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/falsifikacionizmas-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Spalio 02 d. 01:19
×
147 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo