Farmakodinamika


Bendroji. farmakologija. farmakodinamika. farmakokinetika. Terminai (i). Terminai (ii). Terminai (iii). Terminai (iv). Terminai (vi). Terminai (vii). Vaistų formos. Farmakokinetikos esmė. Farmakokinetikos stadijos. Vaistų vartojimo būdai. Vaistų absorbcijos būdai. Veiksniai, darantys įtaka vaistų absorbcijai. Vaistų pasisikirtymą lemiantys veiksniai. Vaistų metabolizmas (bioperdirbimas). Vaistų eliminavimas (šalinimas). Farmakodinamikos esmė. Vaistų veikimo principas. Vaisto dozės ir poveikio ryšys (i). Vaisto dozės ir poveikio ryšys (ii). Vaisto dozės ir poveikio ryšys (iii). Vaisto dozės. Terapinis indeksas. Prisiminkime. Dėkoju už dėmesį.

FARMAKODINAMIKA [↗ farmako... + dinamika (gr. dynamikos - jėgos, jėginis)] – vaistų veikimo mokslas. FARMAKOKINETIKA [↗ farmako... + kinetika (gr.kinetikos – judinamasis, varomasis)] – mokslas, tiriantis vaistų patekimo į organizmą būdus, pasiskirstymą organuose ir audiniuose ir pasišalinimą.

FARMAKOTERAPIJA [↗ farmako... + terapija (gr.therapeia – gydymas, slaugymas)] – ligų gydymas farmakologiniais preparatais arba vaistinėmis medžiagomis; įvairių vaistų racionalus vartojimo ir veikimo tyrimas. FARMAKOPĖJA [gr. pharmakopoiia – gydomųjų žolelių, vaistų paruošimas] – standartų ir nuostatų, normuojančių vaistų gamybą, laikymą, tikrinimą ir dozavimą, rinkinys.

FARMAKOGNOZIJA [↗ farmako... + gnozija (gr. gnosis - žinojimas)] – mokslas, tiriantis augalinės ir gyvulinės kilmės vaistines žaliavas. FITOTERAPIJA [fito (gr. phyton – augalas)+ ↗...terapija] – ligų gydymas augalais.

TOKSIKOLOGIJA [toksiko (gr. toxicon – nuodai) + ↗...logija] – medicinos šaka, tirianti nuodus, jų ypatybes, nuodų ir gyvų organizmų tarpusavio sąveiką. CHEMOERAPIJA [chemo (pirmoji sudurtinio žodžio dalis, rodanti jo sąsają su chemija arba cheminiais procesais + ↗...terapija] – gydymas cheminias preparatais, slopinančiais ligos sukėlėjų augimą, dauginimąsi arba naikinančiais juos.

Pagal agregatinę būklę: Kietos Skystos Minkštos Dujinės.

Farmakokinetika nagrinėja, kaip žmogaus kūnas veikia vaistą. Yra keturios pagrindinės farmakokinetinės savybės, apibrėžiančios vaisto veikimo pradžią, intensyvumą ir trukmę: absorbcija, pasiskirstymas (distribucija), metabolizmas ir eliminacija (pašalinimas).

Absorbcija yra pirmoji vaisto buvimo organizme stadija. Jos metu vaistas iš jo panaudojimo vietos patenka į kraujo plazmą. Pasiskirstymas – antroji stadija, kurios metu vaistas gali grįžtamai palikti kraujotaką ir patekti į tarpaudininius ar tarpląstelinius skysčius.

  • Medicina Skaidrės
  • MS PowerPoint 1393 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (813 žodžiai)
  • Teletabisz
  • Farmakodinamika
    10 - 6 balsai (-ų)
Farmakodinamika. (2015 m. Lapkričio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/farmakodinamika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 11:14
×