Farmakologija, sudėtinių vaistų farmakologinių savybių analizė ir situacijos analizė


Sudėtinių vaistų farmakologinių savybių analizė Sudėtinis vaistas. Savarankiško darbo tikslas. Savarankiško darbo uždaviniai. Situacijos analizė Savarankiško darbo tikslai. Geriamieji kontraceptikai.

Hyzaar yra sudėtinis vaistas sudarytas iš 50 mg losartano ir 12,5 mg hidrochlorotiazido. Losartanas kartu su hidrochlorotiazidu veikdami kartu mažina kraujospūdį, skiriamas sergant hipertenzija.

Indikacijos - vaistų grupė naudojama esant arterinei hipertenzijai, širdies nepakankamumui, mirtingumo ir sergamumo dėl širdies ir kraujagyslių ligų rizikai mažinti, kai yra hipertenzija ir kairiojo skilvelio hipertrofija, inkstų apsaugai esant ΙΙ tipo cukriniu diabetu su proteinurija, kai angiotenziną konvertuojančio fermento inhibitorių ilgiau vartoti nebegalima.

Veikimo mechanizmas - blokuoja angiotenzino II receptorius. Angiotenzinas II siaurina kraujagysles, o losartanum jas atpalaiduoja.

Veikimo mechanizmas - hidrochlorotiazidas veikia inkstus taip, kad jie pašalintų daugiau vandens ir druskos. Sumažinęs cirkuliuojančio kraujo tūrį, sumažina ir kraujospūdį.

Kontraindikacijos - refrakterinė hipokalemija, hiponatremija, hiperkalcemija, sunkus inkstų funkcijos nepakankamumas, sunkus kepenų funkcijos nepakankamumas, podagra ar kitokia simptominė hiperurikemija, Adisono liga, nėštumas.

Hyzaar vartojamas su kitais vaistais gali sukelti nenorimų pasiekimų. Pvz.: vartojant su adrenoblokatoriais α, adrenoblokatoriais β, AKF inhibitoriais, Alprostadilum, anksiolitikais ir migdomaisiais, Ethanolum, antihipertenziniais vaistais, Hydralazinum, Levodopum ar kalcio kanalų blokatoriais stiprėja hipotenzinis poveikis.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • 4 puslapiai (761 žodžiai)
  • Kolegija
  • Justina
  • Farmakologija, sudėtinių vaistų farmakologinių savybių analizė ir situacijos analizė
    10 - 8 balsai (-ų)
Farmakologija, sudėtinių vaistų farmakologinių savybių analizė ir situacijos analizė. (2015 m. Sausio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/farmakologija-sudetiniu-vaistu-farmakologiniu-savybiu-analize-ir-situacijos-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 04 d. 07:43
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo